Serdülőkori fogamzásgátlás
Míg a 19. század közepén még átlagosan 15 évesen kezdtek menstruálni a lányok, addig mára ez már 12 éves korra tolódott el. A mai fiatalok hamarabb érnek szexuálisan, és hamarabb is kezdenek szexuális kapcsolatot, így fontos, hogy védekezzenek a nem kívánt terhesség és a nemi betegségek ellen.
Esemény utáni tabletta: akkor is véd, ha többször volt aktus?
Mennyire befolyásolja az esemény utáni tabletta hatását az, ha egy alkalommal többször is történik közösülés és nem védekezem? Ugyanaz a hatás várható attól függetlenül, hányszor létesítettem védekezés nélküli szexuális kapcsolatot az adott este folyamán?
Gyakori kérdések a hüvelygyűrű használatáról
Hogyan működik a hüvelygyűrű? Mennyire hatásos védekezési módszer? Milyen mellékhatásai lehetnek a használatának? Kiknek ajánlott a hüvelygyűrű?
Hogyan világosítsuk fel a szülőket?
Veled is gyakran előfordul az a kínos szituáció, hogy mikor a szexualitás kerül szóba, nem tudod hogyan mondd el szüleidnek, hogy már mindent tudsz, amit tudnod kell, s úgy érzed, helyesen fogsz dönteni, ha eljön az ideje?
Szexuális balesetek: mi a teendő?
Biztos te is tudnál mesélni az ismeretségi körödből olyan sztorit, ahol a nem megfelelő védekezés okozott fejfájást a szerelmes párnak. Ilyenkor aztán egy másodperc alatt hatalmas pánik lesz úrrá a bajba esett gerlepáron, hiszen nem kicsi a tétje a következményeknek.
Lefeküdj vele vagy ne?
Az, hogy akarsz-e szexelni, egyedül a te döntésed, ezért ha úgy érzed, ne félj nemet mondani.
Határok a szexben
Meddig mehetünk el a szexuális együttlét különböző formáiban? A válasz egyszerű: addig, ameddig mindkettőtök számára örömet szerez a dolog.
Mik azok a spermicidek?
A spermicidek többféle formában léteznek: krém, gél és hab változatait is lehet a boltokban kapni. Olyan kémiai anyagokat tartalmaznak, amelyek elpusztítják a spermákat. Lehet önmagában is használni, de sokkal hatásosabb más születésszabályozó termékekkel, például óvszerrel együtt.
Tippek a hatékony fogamzásgátlásért
Ha nemi életet élsz, mindig van egy kis esély a terhességre, mivel egyik védekezési módszer sem nyújt 100%-os biztonságot. Az, hogy kivel fekszel le és mikor, illetve, hogy egyáltalán szeretnéd-e ezt csinálni, az csak és kizárólag a Te döntésed. Ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak! Ám a teherbe esés kockázata csökkenthető. A KamaszPanasz összegyűjtötte a leghatékonyabb tanácsokat a védekezéshez, és a terhesség megelőzéséhez.
Mi a teendő, ha elfelejtetted bevenni a tablettát?
Előfordulhat, hogy elfelejted bevenni a fogamzásgátló tablettát, s ilyenkor ott állsz tanácstalanul, mi is legyen. Az alábbiakban megtudhatod, ilyenkor mi a teendő.
Terhességi teszt: amit tudni érdemes
A terhesség korai szakaszában jellemző, jól felismerhető tüneteket produkál, a terhességi teszt nagy bizonyossággal, egyszerűen elvégezhető.
Lufi vagy folpack óvszer helyett? Óriási tévhitek a védekezési lehetőségekről
Számos fogamzásgátlási módszer létezik, melyek révén igen jó hatásfokkal kerülhető el a nem kívánt terhesség. Ugyanakkor számtalan tévhit is él a köztudatban ezekről, ami bajhoz vezethet...
Az esemény utáni tabletta
Már számos forrásból hallhattál a nem kívánt terhesség megelőzésről és a szexuális úton terjedő betegségek elkerüléséről. Általában azonban kevesebb szó esik az esemény utáni tablettáról, ezért van néhány fontos dolog, amit nem árt tisztázni.
A barátom nem akar óvszert használni. Mit tegyek?
A barátom óvszer nélkül akar szexelni, én meg nem akarok terhes lenni. Erre ő azt válaszolja, hogy majd időben cselekszik. Hogyan tudnám rávenni, hogy használjon óvszert?
Fogamzásgátlási mítoszok
A fogamzásgátlással kapcsolatban sajnos még a mai napig rengeteg tévhit és legenda kering a tinik között. Most a leggyakrabban hallott mítoszokról rántjuk le a leplet, hiszen ha csak félismeretekre támaszkodsz, az könnyen az egész életedet megváltoztató helyzet elé állíthat. Ezt pedig Te sem akarod, ugye?