Ha gondot okoznak a bélgázok...
Általában egy ember naponta 14-szer „szellőzteti” beleit, de normális esetekben ez nem büdös. Ám mit tehetsz, hogyha mégis kellemetlen szagok távoznak belőled?
Házi receptek hajnövesztéshez
Egészséges és fényesen csillogó hajat szeretnél, de nem tudod, hogyan érhetnéd el? Tudtad, hogy bizonyos anyagok használata gyorsítja a hajnövekedést? Most megtudhatod, melyek ezek!
Hogyan védd a vesédet?
A vesék a hasi szervektől, és a hátizmoktól védve rejtőzködnek az emberi szervezetben, és méregtelenítik a szervezetünket. Hiányukban a méreganyagok felhalmozódnak, ezért is fontos, hogy megelőzzük a megbetegedését.
10 dolog, amit soha ne használj közösen másokkal
Előfordul, hogy olykor megosztjuk másokkal a személyes holmijainkat, ám néhány szabályt ebben az esetben is be kell tartani. Ha nem vagy elég elővigyázatos, könnyen kellemetlen következményekkel szembesülhetsz.
Miért hagyjanak a szüleid aludni?
A napod minden percét kihasználod. Egész évben az iskola, házi feladat, sport, részmunkaidős állás, a közösségi életed ápolása és más tevékenységek késztetnek arra, hogy korán kelj és későn feküdj le aludni. Ám, ha nem alszol legalább 8 és fél órát naponta, nem pihensz eleget, és ezzel ártasz magadnak.
Negatív a terhesteszt, de nem jött meg – Mi lehet az oka?
Természetes, hogy ha nem jön meg a menstruációd, szeretnéd tudni, hogy terhes vagy-e. Azonban előfordulhat, hogy a kimaradt menstruáció ellenére a terhesteszt negatív. Összeszedtük a lehetséges okokat.
8 tipp, amivel energikusabbá válhatsz
A következetes ébredési idővel, és a rendszeres étkezéssel felveheted a harcot a kimerültség ellen. Vajon mikor vagyunk a legérzékenyebbek? Mit tehetünk, hogy visszanyerjük az energiánkat?
A helyben tartó készülék okozta fájdalom csillapításának lehetőségei
A fogszabályzó viselése egy hosszú, sokszor fájdalmas időszak. Mindenki csak azt a napot várja, amikor lekerül a fogszabályzó és a szép fogsor marad utána.
Mikor beszélhetünk rendszertelen menstruációs ciklusról?
Sokszor hallhatunk a menstruációs ciklusról, amitől az egész úgy hangozhat, mintha óramű pontossággal történne. Azt mondjuk, hogy az a normális, ha egy nő négyhetente menstruál, és emiatt úgy véljük, hogy azoknál a nőknél, akiknél nem így történik, valami nincs rendben. Valóban ez az igazság?
A sebgyógyulás folyamata
Elég egy éles kés, egy ügyetlen mozdulat vagy egy elesés - és már meg is van a baj: a bőröd folytonossága megszakad, seb keletkezik. Az apróbb horzsolásoknak, sebeknek sokszor nem is tulajdonítasz különösebb jelentőséget, pedig ezek is okozhatnak a kellemetlenségen kívül nagyobb problémát is, ha elfertőződnek.
Mely ételeket ne fogyaszd menstruáció alatt?
Fájdalmas görcsök, ingerültség, puffadás. Ezek a leggyakoribb tünetek, amik a menstruáció előtt és alatt előfordulhatnak. A menstruációval járó kellemetlenségek mértéke csökkenthető, ha bizonyos ételek fogyasztását kerüljük.
Négy tanács a premenstruációs szindróma enyhítésére
A premenstruációs szindróma (PMS) annyira gyakran fordul elő a nőknél, hogy a menstruációjuk normális velejárójának tekintik. Körülbelül a nők 8-20 százalékának vannak enyhétől egészen a komolyabbakig terjedő tünetei egy vagy két héttel a havi ciklus előtt.
7 házi gyógymód szúnyogcsípésre
Elképesztően idegesítő, amikor esténként nem lehet kilépni a szabadba a szúnyogok miatt, amik jobb esetben csak a zúgásukkal bosszantanak, rosszabb esetben össze-vissza csípnek és viszkető piros foltokat hagynak maguk után. Még szerencse, hogy van néhány remek házi gyógymód szúnyogcsípésre.
Nyári egészségügyi tények és tévhitek
Néhány gyakran szárnyra kapó mítoszról rántjuk le a leplet. Fontos, hogy nyáron is odafigyelj az egészségedre, de azért fogadd meg szüleid tanácsait is: maradj távol a tábortűztől és ne igyál a kerti slagból!
Az egészséges hüvelyflóra
Általában amikor baktériumokról van szó, mindig rögtön gyulladásra, fertőző betegségre gondolunk. A baktériumok között vannak halálos betegséget okozók, és olyanok is, amik nélkülözhetetlenek az egészséges élethez.