
#Suli, munka #suli
355 db cikk a témában

Suliundor: segítünk, hogy leküzdd!
Aggódsz, szorongsz, nincs kedved suliba menni? Lehet, hogy az osztálytársaid zavarnak, lehet, hogy a tanulással vannak nehézségeid - mi megpróbálunk segíteni!

Egyetemre megyek. Mi kell a túléléshez?
Összegyűjtöttük neked a legfontosabb dolgokat, amit meg kell tanulnod még azelőtt, hogy elkezdenéd az egyetemet. Így könnyebbé teheted a beilleszkedést és egyszerűbben szokhatsz hozzá az új helyzethez.

Készülj fel a kollégiumi évekre!
Az egyetemi felvételi sok tini számára fordulópontot jelent. Kiszakadni az otthon biztonságából és egyedül döntéseket hozni - sok hibával, de egyben sok tapasztalattal is járhat.

Tiltólista az iskolában – ősztől újabb szigor várható
Nem lesz megengedett egyebek mellett az energiaital, a dohánytermékek, az alkohol és a kábítószer fogyasztása az általános iskolák összes évfolyamán, a gimnáziumokban és a szakképző iskolákban, rendszerint ott, ahol 18 évnél fiatalabbak tanulnak, illetve a kollégiumokban is szigorítás érkezhet.

Kötelező olvasmányok nyáron. Elkezdted már?
Az diákoknak évfolyamtól függően 7-12 művet kell elolvasniuk egy tanév alatt. Többségüket nyáron. Te hol tartasz? Még hozzá sem kezdtél? Íme, néhány tipp, hogy a kötelező ne legyen olyan, mint egy foghúzás.

Mit lehet csinálni a középiskola után?
Még mindig azon tűnődsz, hogy mit csinálj a középiskola után? Míg sok diák a középiskola előteréből a főiskolai kampuszba megy át, ez csak egy lehetőség a sok út közül. Ha még nem állsz készen arra, hogy megragadd a cuccaid és elindulj a koliszoba felé, rengeteg dolgot tehetsz.

A vizsga előtti napokban...
Hogyan lehet a szervezetünket felkészíteni egy nagyobb megpróbáltatás, például nyelvvizsga, érettségi vagy az év végi hajtás előtt? Milyen ételeket javasolt enni, hogy formában tartsuk az agyunkat?

Pszichológiai alapú trükkök a sikeres vizsgákért
A hatékony tanulási technikán túl léteznek olyan trükkök is, amelyek szintén befolyásolják a felkészülésedet. Ha beépíted ezeket a tanulási rutinodba, akkor hamarosan nemcsak a jegyeid közötti különbséget fogod látni, hanem magabiztosan fogod tudni a tananyagot, jóval a vizsgaidőszak után is. Íme, néhány nagyszerű pszichés trükk, ami segít a tanulásban.

Jönnek a szóbelik: így csökkentsd a vizsgastresszt
Nyakunkon a szóbeli érettségi, az egyetemi záróvizsgák és év végi megpróbáltatások időszaka - tanulás közben pedig hajlamosak vagyunk túl sokat idegeskedni. Hogyan enyhíthetjük a stresszt tanulás és a dolgozatírások, vizsgák közben? Összegyűjtöttük a leghatásosabb módszereket.

Szóbeli érettségire fel
Pár hét és végre az ország legfiatalabb felnőttjei túl lesznek az érettségi megmérettetésein. Hogyan használjuk ki az időnket? Hogyan készüljünk a szóbelire? Ne csináljunk mást, csak egész álló nap magoljunk? Ugyan dehogy! Lássuk, mit kell tenni a hatékony tanuláshoz!

Pünkösd: honnan ered ez az ünnep?
A pünkösd a húsvéthoz hasonlóan mozgóünnep, amely általában májusra esik. Elnevezése a görög pentekosztész, azaz ötvenedik szóból származik, ugyanis ez az ünnep a húsvét utáni 50. napon kezdődik.

Kisokos osztálykirándulásra
Közelednek az év végi osztálykirándulások. A kirándulásra, a szünidős barangolásokra, kempingezésre időben fel kell készülni. Ha már tudjuk a programot, keressük fel háziorvosunkat, és kérjük tanácsát, milyen védőoltásokra lehet szükségünk.

Hogyan készülj fel a témazárókra? A 9 legjobb tipp!
Az év végi témazárók időszakában jól jön néhány hasznos tipp, amelyeket alkalmazva sikeresen felkészülhetsz a dolgozatírásra.

Gyakori hibák fogalmazás íráskor - Nem csak érettségizőknek!
Le akarod nyűgözni a tanárodat, javítani szeretnél a jegyeden? Figyelj arra, hogy ne kövesd el az alábbi hibákat fogalmazás íráskor, melyekbe a legtöbb diák újra és újra beleesik.

Hogy aludj jól vizsgák előtt?
Vizsgák, dolgozatok előtt mindig elhangzik: aludd ki magad, egyél rendesen. Ám amikor az ember gyomrát elszorítja a félelem, és ugyanezen okokból aludni sem bír, hiszen az agya csak a vizsgán kattog, az alvás nem is olyan egyszerű.

A dolgozat ne legyen mumus többé!
A középiskolai évek alatt egyszer minden tanuló életében eljön az a pont, amikor jelentkezik a dolgozatoktól, számonkérésektől való félelem. Ez nem azért történik, mert a dolgozatokban lenne félnivaló, hanem a legtöbb diáknak önbizalomhiánya van a felkészültségével kapcsolatban.

Te tudod, mi mindenre jó a mesterséges intelligencia?
A mai fiatal generáció, noha napi szinten órákat tölt el a közösségi médiában, nem rendelkezik automatikusan mélyreható digitális ismeretekkel. Példaként, a 18-21 éves korosztály fele nem rendelkezik alapvető tudásháttérrel arról, hogy mi is pontosan a mesterséges intelligencia – említette meg a Digitális Stratégia egy felmérésében.

A hatékony tanulás kulcsa az ügyes jegyzetelés
Legjobb, ha a suliban töltött időt okosan használod fel. Ez azt jelenti, hogy érdemes odafigyelni és a hallottakat egy jól használható jegyzet formájában rögzíteni. Mitől jó egy jegyzet? Cikkünkből megtudhatod.

ADHD-diéta: étrend figyelemzavaros tiniknek
Vannak olyan ételek, amelyek ajánlottak a számodra, és olyanok, amelyeket jobb, ha elkerülsz. Cikkünkből mindenre megkapod a választ az ADHD-diétával kapcsolatban, valamint többet tudhatsz meg a diétáról, az étrend-kiegészítőkről, és azokról az ételekről, amelyek javíthatják a tüneteidet.

Jóban lenni a tanárral: miért és hogyan?
Természetesen számodra is előnyös, ha jóban vagy a tanároddal, mert így sokkal kellemesebben telik az az idő, amit az osztályteremben töltesz. De vajon hogyan találhatod meg a közös hangot tanáraiddal?