
#Zöldövezet #állatok
46 db cikk a témában
Hétvégi program kutyatulajdonosoknak
Van egy kutya jó hírünk, minden eb számára. Végre ránk is gondoltak. Két napon keresztül csak rólunk szól a „műsor”, azért a gazdik is megtalálják a saját programjukat.
Hogyan válaszd ki a legmegfelelőbb kutyát?
A döntés, hogy menhelyről fogadsz be egy kutyát, több okból is nagyszerű. Nemcsak egy életre szóló barátot fogsz szerezni, de meg is nyitod az otthonod egy rászoruló állat előtt.
Nyári táborba mennél augusztusban? Segítünk!
Még egy hónap, és kezdődik az iskola. Hogyan használhatod ki hatékonyan, mégis szórakozva az augusztust? Erre keressük a választ. Nyári táborok vidéken és a fővárosban.
Kiscica vagy kölyökkutya a házban
Az állatkölykök aranyosak, de gyakran kártékonyak. Adunk pár tippet, hogyan védd meg őket és az otthonodat is! Ha nem akarod, hogy a cicád vagy a kutyusod a szekrény mögé vagy a fiók alá szoruljon, érdemes alaposan átvizsgálni a lakást „kölyök szemmel”, még mielőtt a kedvenc megérkezik.
Hogyan neveljünk kölyökkutyát?
Édes kis szőrpamacs csillogó gombszemekkel és sok-sok szeretettel - ilyen egy igazi kölyökkutya, akinek sok törődésre és gondoskodásra van szüksége. Mindezt Te is megadhatod neki. Ha kiskutyát szeretnél, jó, ha tisztában vagy a kutyatartás és ápolás alapszabályaival. Ma van az Állatok Világnapja!
Mi történik, ha megcsíp egy radioaktív pók?
„A hihetetlen pókember” című filmet, ami feleleveníti Marvel falmászó szuperhősének a gyökereit, csütörtöktől vetítik a mozikban. A képregényben egy radioaktív pók csípése adja Peter Parkernek a szupererőt, a gyorsaságot, és azt a képességet, hogy hálót lőjön ki a csuklójából. De mi történik akkor, ha tényleg megcsíp minket egy radioaktív pók?
Bizarr állatkísérletek: kenguru puki és társai
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a tudomány fejlődéséhez szükség van kísérletekre. Néha azonban előfordulnak meglehetősen szokatlan, sőt, sokszor nyilvánvalóan felesleges, olykor egyenesen kegyetlen kísérletek is, melyeknek soha nem lett volna szabad megtörténniük. Az alábbiakban az állatokon folytatott bizarr kísérletekből állítottunk össze egy rövid listát.
Az állatorvosnál
El kell vinned kedvencedet az állatorvoshoz, de nem tudod, hogyan? Itt a segítség!
Rágódás a kutyagumin
Természetesen minden állat piszkít, de legtöbbjük egy olyan ökorendszerben teszi ezt, ami tudja, mit kell tennie vele. Kutyák és városi utcák? Nem igazán férnek össze...
10 tipp madártulajdonosoknak
Természetesen nem tudjuk megvédeni kedvenceinket az összes létező veszélytől, amelyek őket fenyegetik, de ha tudjuk, hogy melyek azok a leggyakoribb okok, amik miatt a madarak állatkórházban végzik, akkor biztos, hogy egyhamar nem kell az állatorvoshoz rohannunk.
Elkerülhetőek a kozmetikai állatkísérletek
Elkerülhetőek lennének a kozmetikai állatkísérletek, mégis rengeteg nagy kozmetikai vállalat végez ilyen kísérleteket a termékek vizsgálata során. Melyek az állatkísérletek hátrányai, és milyen módszerekkel lehetne helyettesíteni őket? És mely cégek árulnak ilyen kísérletektől mentes termékeket?
Meglepő dolgok a házi kedvenceidről 2.
A macskák hihetetlen ügyességgel tudnak a talpukra érkezni leesést követően, mivel rendkívül hajlékony gerincük van, de ez csak kis magasságokra igaz.
Miért nem esnek le az alvó madarak a fáról?
Hogyan lehetséges az, hogy a madarak több méteres magasságban, póznákon és faágakon alszanak mégsem esnek le?
Hogyan gondoskodjunk a cicánkról?
Tudtad, hogy egy kis szőrös állat csökkentheti a vérnyomásodat, a szorongásaidat, a depressziódat? Vagy erősítheti az immunrendszered? Mint kiderült, az állattulajdonosok többet kapnak kedvenceinktől a szeretetnél.
Védd az állatokat!
A Földünkről napról napra tűnnek el újabb és újabb állatfajok az ember tevékenységeinek hibájából, pedig egykor mind része voltak a Földnek. Az állatok pusztulásáért elsősorban az ember terjeszkedése által okozott károk felelősek.