
#Suli, munka
572 db cikk a témában

Tippek, amelyek segítenek minden dolgozatnál
A dolgozatok néha ijesztőnek tűnhetnek, viszont ha követed az alábbi tippeket, az segíteni fog túljutnod a dolgozataidon vagy az írásbeli vizsgákon! A lényeg az elkötelezettség, szervezettség és testre szabás!

5 konfliktuskezelési módszer - Mikor melyik válhat be?
Gyakran előfordul a legjobb barátok között is, hogy vita támad, vagy azt érzed, hogy „valami nem stimmel”, már nem úgy viselkedik veled, mint korábban. Ilyenkor robbanhat ki egy konfliktus, aminek a megoldása kettőtökön múlik.

Éjjeli bagoly vagyok: nem megy a tanulás napközben!
Tisztelt szakértő! Elsős vagyok az egyetemen, orvosnak készülök, ami azt jelenti, hogy szinte állandóan tanulnom kell. A baj csak az, hogy csak akkor tudok igazán odafigyelni a dolgokra, ha éjszaka tanulok. Ez normális?

Házi dolgozat: tisztában vagy, hogyan használd az internetet?
Ma már a legtöbb iskolában számítógépen megszerkesztett házi dolgozatokat kérnek a tanárok, az internet használata nem tiltott, de figyelni kell néhány alapvető szabályra, ha szöveget emelsz át a munkádba.

10 dolog, ami rontja a memóriádat
Köztudott, hogy vannak ételek, melyek segítik az agyműködést. Ezért esznek például vizsgaidőszakban a hallgatók banánt. De ha ez így van, akkor léteznek olyan ételek is, amelyek butítanak? Az Oxford Egyetem egyik kutatása megállapította, hogy léteznek ilyen ételek.

Amikor kiesnek a betűk: a diszgráfiáról
Ha csúnya az írásod és sok helyesírási hibát vétesz, még nem jelenti azt, hogy te is diszgráfiás lennél. A diszgráfia ennél sokkal összetettebb probléma: az írott és a beszélt nyelv átkódolási nehézségeit, az írásban megjelenő betűk és a kiejtett hangok, szavak közti összefüggések felismerésének problémáját is jelenti.

10 tipp a jobb fogalmazáshoz
A főiskolán, egyetemen rengeteg esszét kell majd írnod. Íme, néhány tipp, mely segít javítani az írásbeli képességeidet, hogy ne legyenek nehézségeid a későbbiekben (sem).

7 tanulási tipp lusta diákoknak
Néha kifejezetten nagy kihívást jelent diáknak lenni, különösen akkor, amikor sok a dolgod, vagy amikor nincs hangulatod a tanuláshoz. Csak semmi aggodalom! Akad néhány trükk, amellyel könnyebbé teheted az életedet.

Tippek hatékony tanuláshoz
Tanulási tippekből sosem elég! Nem mindegy ugyanis, hogy miként látsz hozzá a felkészülésnek. Fokozd a tanulás hatékonyságát ötleteink segítségével!

Mit csinálj, ha nem szereted a sulit?
„Utálom az iskolát. Nem megyek vissza!” Érezted már valaha ezt az érzést? Szerintem igen, hisz nincs is olyan gyerek, aki ne érzett volna legalább egyszer hasonlót. Általában ez az állapot nem tart túl sokáig. De mi van akkor, ha te sokszor gondolkodsz így?

Klikkek és barátság- van különbség a kettő között?
Neked is kezd eleged lenni a klikkesedésből? A trükkökből? Abból, hogy ugyanúgy kell kinézned, mint a többieknek? Mégsem mersz változtatni az öltözködéseden, nehogy kiközösítsenek? Félsz, hogy csoporton kívül maradsz, és pikkelni fognak rád az osztálytársaid?

Futás ebédidőben
A legtöbbünk délelőtt tíz óra magasságában van aznapi teljesítőképessége tetőpontján, ám a legkevesebben büszkélkedhetnek azzal, hogy a munkanap kellős közepén testmozgásra adhatják fejüket – hacsak nem profi sportolóként vagy szabadúszóként éri őket a dolgos munkanap.

A tanulási zavar jelei
Régen lustasággal vagy butasággal vádolták az iskolában rosszul teljesítő diákokat. Időközben kiderült, hogy a lustaság mellett a kamaszok tanulási nehézségei is okolhatók a nem megfelelő teljesítményért.

Hogyan szerezz barátokat egy új iskolában?
Hogyan ismerj meg új embereket, és tegyél szert barátokra egy új iskolában, és hogyan alkalmazkodj az új környezethez? Van néhány jó ötletünk.

Beilleszkedés az egyetemre - Mire számíts?
Az első félév elején még mindenki lelkes. Egyetemistaként, főiskolásként vígan telnek a napok. Nincs napi óralátogatási kötelezettség, minden házi feladat már a múlté, és majd minden másnapra jut egy buli. Ennyi lenne a középiskoláról egyetemre váltás lényege? - olvasható a felvi.hu-n.

7 hasznos kollégiumi felszerelés
Felvettek az egyetemre, így itt az idő, hogy elkezdj azon gondolkodni, mit is viszel magaddal a kollégiumba. Mire van pontosan szükséged?

7 motiváció iskolakezdéshez
A suliba való visszatérés mindannyiunkból feszültséget és félelmeket vált ki. Teljesen normálisak ezek az érzések, amikor egy új iskolaév a kezdetét veszi. Különösen hasznos lehet elgondolkoznod azon, milyen változásokat akarsz véghez vinni a hozzáállásodban és magatartásodban ebben az évben. A legjobb az egészben, hogy ezeket a dolgokat össze lehet foglalni néhány pontban - mi ezt most megtettük neked!

Így teljesíts jobban ebben az évben - Tiszta lappal a suliban
Semmi szenvedés, csak eredmények! Ez a jelszavunk az idei tanévre, emellett tippeket is adunk, hogy hogyan szerezhetsz jobb jegyeket.

Tanácsok friss kollégistáknak
Eljött az idő, hogy az újonnan felvételt nyert friss egyetemisták és főiskolások, akik messze laknak iskolájuktól, elfoglalják a helyüket a kollégiumokban. Ez sokakat izgalommal tölt el, viszont sokan félnek is az új környezettől, az új társaságtól. Számos dolog van viszont, amivel meg tudjuk könnyíteni a beilleszkedést.

Állásinterjú: kérdezni tudni kell
A „Nincsenek hülye kérdések, csak hülye válaszok”-mottó az állásinterjúk esetére is érvényes. Az álláskeresőknek még a személyes találkozó előtt ajánlatos elgondolkodniuk, milyen kérdéseket tesznek fel az interjú során, ugyanis sokkal több múlik rajta, mint gondolnánk.