
#Suli, munka
574 db cikk a témában

Klikkek és barátság- van különbség a kettő között?
Neked is kezd eleged lenni a klikkesedésből? A trükkökből? Abból, hogy ugyanúgy kell kinézned, mint a többieknek? Mégsem mersz változtatni az öltözködéseden, nehogy kiközösítsenek? Félsz, hogy csoporton kívül maradsz, és pikkelni fognak rád az osztálytársaid?

Futás ebédidőben
A legtöbbünk délelőtt tíz óra magasságában van aznapi teljesítőképessége tetőpontján, ám a legkevesebben büszkélkedhetnek azzal, hogy a munkanap kellős közepén testmozgásra adhatják fejüket – hacsak nem profi sportolóként vagy szabadúszóként éri őket a dolgos munkanap.

A tanulási zavar jelei
Régen lustasággal vagy butasággal vádolták az iskolában rosszul teljesítő diákokat. Időközben kiderült, hogy a lustaság mellett a kamaszok tanulási nehézségei is okolhatók a nem megfelelő teljesítményért.

Hogyan szerezz barátokat egy új iskolában?
Hogyan ismerj meg új embereket, és tegyél szert barátokra egy új iskolában, és hogyan alkalmazkodj az új környezethez? Van néhány jó ötletünk.

Beilleszkedés az egyetemre - Mire számíts?
Az első félév elején még mindenki lelkes. Egyetemistaként, főiskolásként vígan telnek a napok. Nincs napi óralátogatási kötelezettség, minden házi feladat már a múlté, és majd minden másnapra jut egy buli. Ennyi lenne a középiskoláról egyetemre váltás lényege? - olvasható a felvi.hu-n.

7 hasznos kollégiumi felszerelés
Felvettek az egyetemre, így itt az idő, hogy elkezdj azon gondolkodni, mit is viszel magaddal a kollégiumba. Mire van pontosan szükséged?

7 motiváció iskolakezdéshez
A suliba való visszatérés mindannyiunkból feszültséget és félelmeket vált ki. Teljesen normálisak ezek az érzések, amikor egy új iskolaév a kezdetét veszi. Különösen hasznos lehet elgondolkoznod azon, milyen változásokat akarsz véghez vinni a hozzáállásodban és magatartásodban ebben az évben. A legjobb az egészben, hogy ezeket a dolgokat össze lehet foglalni néhány pontban - mi ezt most megtettük neked!

Így teljesíts jobban ebben az évben - Tiszta lappal a suliban
Semmi szenvedés, csak eredmények! Ez a jelszavunk az idei tanévre, emellett tippeket is adunk, hogy hogyan szerezhetsz jobb jegyeket.

Tanácsok friss kollégistáknak
Eljött az idő, hogy az újonnan felvételt nyert friss egyetemisták és főiskolások, akik messze laknak iskolájuktól, elfoglalják a helyüket a kollégiumokban. Ez sokakat izgalommal tölt el, viszont sokan félnek is az új környezettől, az új társaságtól. Számos dolog van viszont, amivel meg tudjuk könnyíteni a beilleszkedést.

Állásinterjú: kérdezni tudni kell
A „Nincsenek hülye kérdések, csak hülye válaszok”-mottó az állásinterjúk esetére is érvényes. Az álláskeresőknek még a személyes találkozó előtt ajánlatos elgondolkodniuk, milyen kérdéseket tesznek fel az interjú során, ugyanis sokkal több múlik rajta, mint gondolnánk.

Első nap a munkahelyen
Ha elsőre nem tetted a legjobb benyomást, a későbbiekben csak kínkeservesen lehet rajta változtatni. Az állítás a(z új) munkahelyen eltöltött első nap esetében hatványozottan igaz, ám a megfelelő ruházat, a nyitott hozzáállás és következő hét tanácsunk jól jöhet, ha a nyolc órát sikerrel akarod venni.

Mi a teendő, ha nem vettek fel?
A többhónapos hajtás után mindenki örül, amikor a végén fellélegezhet egy kicsit, és azt mondhatja: végre vége van. Igen ám, de mi történik, ha nem vettek fel oda, ahova szeretted volna?

E-mail etikett- Amire figyelni kell
Az e-mail sokkal könnyebbé tette a kommunikációt, de vannak kelepcéi, amiket érdemes elkerülni. Egy egyszerű mondat is kavarodást okozhat. Könnyebben értelmezhetővé válnak bizonyos dolgok, ha szóban hallod őket, de kontinenseken átívelő maileknél ez nem mindig megoldható. Mi segítünk neked, hogy leveled akkor egyértelmű és viszonzott legyen, ha erre kicsi az esély.

Segítség, pályakezdő vagyok!
Sokszor sokat hallottunk már a lehetetlennek tűnő munkába állásról, de arról sosem esik szó, mi történik, ha sikerül… Munkát találni épp olyan nehéz, mint az első hónapokban beilleszkedni és kellőképpen megfelelni az elvárásoknak.

10 dolog, amit a sportból tanulhatsz és az életben kamatoztathatsz
Nem is gondolnánk mennyi közös kompetencia és jellemvonás van egy sikeres sportolóban és például egy sikeres vállalkozóban. Az életükben a siker egyáltalán nem véletlenül jött és nem a szerencsének köszönhető, hanem annak az elképesztő kemény és kitartó, hosszú éveken át tartó munkának, amit senki nem látott.

Jövedelmező vakáció - diákmunka Budapest városában
A diákság számára a nyári hónapok a tanszünetről és az önfeledt kikapcsolódásról szólnak. Ha valaki azonban hasznosabban töltené az idejét és ezzel némi pénzt is keresne, számos, kifejezetten diákok számára elérhető munkalehetőség is adódik a fővárosban és környékén. (x)

Állásinterjúra mész? Így szerezheted meg a munkát!
Nem egyszerű dolog felkészülni egy állásinterjúra, hiszen nagyon sok múlik azon, hogy milyen benyomást gyakorolsz az első megjelenés és beszélgetés alkalmával a leendő munkaadódra. Pedig jobb, ha felkészülsz ezekre a helyzetekre, hiszen visszatérő része az életnek, ami alól nem igazán lehet kibújni. Íme, 7 tipp, amivel garantált lesz a sikered.

Önismeret - Mennyit érek? Jó vagyok én valamire?
Az önismeret, mint nevében is benne van, azt jelenti, hogy tisztában vagy önmagaddal, jó és rossz tulajdonságaiddal egyaránt. Tudod használni magadban mindazt, ami jó, és felvállalod azt is, ami kevésbé az.

Hogyan szerezhetsz pénzt nyáron?
Ha iskolaidőben ajánlott volt megegyezni a szüleiddel abban, hogy zsebpénzt kapj, mert ezer apró dologra kellett a pénz, akkor nyáron szinte kötelező valami pénzforrás után nézned. Miért? Mert manapság már szórakozni sem olcsó mulatság - márpedig a nyár tele van szórakozási lehetőséggel. Himer Csilla pénzpedagógus pénzszerző tippjei következnek.

Az agy eledelei, avagy mi segít koncentrálni?
Ginzeng, hal, bogyók vagy koffein? Kellő odafigyeléssel és megfelelő ételekkel a memóriád háromszor hatékonyabban működik, a koncentráló képességed pedig javulni fog.