
#Drog, cigi, alkohol
338 db cikk a témában
Nemdohányzók védelme: két év, százezer ellenőrzés
A szórakoztató és vendéglátó-ipari egységekre szabták ki a legtöbb bírságot az elmúlt évben a nemdohányzók védelméről szóló törvény előírásainak megszegése miatt. Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal éves összesítéséből az is kiderül, hogy tavaly közel 50 ezer egységet kerestek fel a tisztiorvosok és a közegészségügyi felügyelők.
Amit tudni érdemes a dohányzásról
Amikor a szüleid voltak fiatalok, bárhol lehetett cigit kapni és dohányozni- még a kórházakban is. Manapság már sokkal jobban tudatában vagyunk annak, hogy a dohányzás mennyire rossz hatással van az egészségünkre.
A szintetikus marihuána veszélyesebb
A szintetikus marihuánának semmi köze az igazihoz. Ráadásul viszonylag könnyen hozzáférhető, ami nagy veszélyt jelent a fiatalok egészségére, míg a sima marihuánát több száz évig rekreációs és gyógyítási célokból használták, és jóval kevésbé veszélyes, mint a szintetikus társa.
Egyre kevesebben dohányoznak Magyarországon
Az elmúlt években a nemdohányzók védelme érdekében tett intézkedéseknek köszönhetően jelentősen csökkent a dohányosok száma - mondta Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár.
Alkohol és marihuána: melyik veszélyesebb?
Mindkettő függőséget okozhat, ami aztán szakember segítségét igényli. Tisztában vagyunk vele, hogy az alkohol hozzájárul a máj károsodásához, de néhány kutatás még azt is feltételezi, hogy az alkohol kis(!) mennyiségben előnyös lehet az egészséged szempontjából.
A legtöbb függő tinédzserként kezdte
Az amerikai fiatalok jelentős része fogyasztott már alkoholt, és igen sokan vannak, akik drogokat is kipróbáltak. A drog- és alkoholfüggőséggel küzdők jelentős része tinédzser korában kezdte el a függőségét okozó szereket fogyasztani.

Rush és Flow: két veszélyes szer
Közel hetente azonosítanak be új, illegális kábítószert az EU tagállamaiban, ahol a hatóságok küzdelmét megnehezíti az interneten való terjesztés - közölte a kábítószer és kábítószer-függőség európai megfigyelő központja (EMCDDA).
Okok, amiért jobb leállni a spanglival
Az amerikai nemzeti drogszövetség szerint a marihuána a leggyakrabban használt illegális drog. A legfőbb összetevője a THC vagy tetrahidro-kannabiol, ami az állapotváltozást, vagy a "repülést" okozza. Ez egy kémiai anyag, ami a tüdőn keresztül a vérkeringésbe jutva befolyásolja az agy és más szervek működését.

A varázsgomba hatásai
Kedves KamaszPanasz! Azon gondolkodom, hogy kipróbálom a psilocybin-gombákat. Milyen hatásai lehetnek az agysejtekre és az egész testemre? Mit lehet még tudni róluk? Azt hallottam, hogy a varázsgomba nem olyan veszélyes, mint az LSD, sőt a gomba egyáltalán nem ártalmas. A psilocybin-gomba esetleg tartalmazhat LSD-t is?
A fiatalok alkoholfogyasztási szokásai
Hazánkban az alkohol okozta halálozás kimagasló, ugyan nem fogyasztunk lényegesen nagyobb mennyiségű alkoholt, mint az unió többi lakosa, azonban a gyenge minőségű italok miatt a májbetegek száma lényegesen magasabb. Ráadásul az alkohol olyan tudatmódosító szer, amelynek fogyasztását serdülőkorban nem ritkán a szülők is legalizálják.
Dohányzás: hatékonyak-e a leszoktató programok?
Tiltani nem lehet a dohányzást a fiatalok körében, más, hatékonyabb eszköz kell ahhoz, hogy rávilágítsuk a figyelmet a károsító hatására, a következményekre. Kilenc ország részvételével zajlott az a nemzetközi, európai uniós támogatással megvalósuló program, amelyben hazánk is részt vett.
A dohányűző csapatjáték
Egy nem túl régi kutatás szerint, ha érintettek vagyunk egy csapatjátékban, akkor kisebb az esélye annak, hogy rágyújtsunk. Viszont a kutatók szerint még ez sem elegendő ahhoz, hogy szembeszálljon a filmekben lévő erős dohányos jelenetekkel.
Mondj nemet a drogokra!
Kedden volt a kábítószerfogyasztás elleni küzdelem világnapja. Cikkünkkel segítséget nyújtunk mindazoknak, akik nemet szeretnének mondani a drogokra. Hogyan utasíthatod el, ha droggal kínálnának? Adunk 10 tippet!
Fiatalok segítik dohányzó társaikat a leszokásban
Versenyt hirdetnek az Egészséges Vásárhely Program (EVP) dohányzásmegelőzési kezdeményezése részeként általános iskolások és középiskolások számára: a diákok feladata saját dohányzásellenes kampány szervezése.
Rizikóterápia szenvedélybeteg fiataloknak
Szenvedélybeteg fiatalok számára szervez – kétszer egyhetes élményterápiás – tábort a Megálló Csoport Alapítvány. A „Mindenkinek megvan a maga Everestje” címet viselő programok az alapítványban folyó terápiás foglalkozásokat egészítik ki ezzel a kockázat-kezelésre felkészítő, a feszültséget, nehézségeket vállalni képes, a megoldások keresésére alkalmassá tevő magatartásra neveléssel, sajátos „terápiával”, a példamutatással.
Pályázz drogprevenciós kisfilmmel!
A designer drogok veszélyeire felhívó ksifilmek készítésére buzdít a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és az Életreveló Egyesület.
Elbutulást okoz a kokain
Kétszer gyorsabban fogy a kokainfüggők szürkeállománya, mint amennyit az öregedéssel természetesen együtt járó agyszövet vesztés indokol - állapították meg a Cambridge-i Egyetem kutatói.
Dohányzás a fiatalkorúak börtönében
A 24 évnél fiatalabb korosztály 40 százaléka dohányzik. Arról nincs pontos adat, hogy a fiatalkorúak büntetés-végrehajtási intézetében mi a helyzet, de abban minden szakember egyetért: a zárt térben többen, és valószínűleg többet nyúlnak dohánytermékekhez.
Könnyedén veszik a dohányzást a fiatalok
Egy közel 100, dohányos fiatal megkérdezésével végzett kutatás eredményei szerint majdnem 70%-os azok aránya, akik naponta gyújtanak cigarettára, és közel 30%-uk több mint 10 szálat szív el ennyi idő alatt – derül ki a Szinapszis Kft. felméréséből, amelyet a cég a KamaszPanasz.hu weboldal látogatóinak körében készített.
A dizájner drogokról szóló rendelet hatályba lépett
Hatályba lépett a dizájner drogok visszaszorítását célzó rendelet, amely a konkrét szerek mellett az alapvegyületeket felsoroló úgynevezett C listát is tartalmazza.