
#Betegségek
1265 db cikk a témában
Már tüneteket okozhat a parlagfű virágzása
A parlagfű átlagos pollenkoncentrációja az elmúlt héten elérte azt a szintet, ami az arra érzékenyeknek már tüneteket okozhat, ezért az ország túlnyomó részére figyelmeztető jelzést adott ki az Országos Közegészségügyi Központ (OKK). Megkezdődött a 2015-ös parlagfű szezon - írta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A pajzsmirigydaganat 5 rizikófaktora
Az elmúlt években növekedett a pajzsmirigydaganatos betegek száma, bár valószínűleg csak az egyre pontosabb diagnózisok miatt. Dr. Szabó Andrea, ultrahang specialista a felismerés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.
Kemoterápia: fontos a megfelelő étel és tápanyag
A kemoterápia nehéz időszak egy rákos beteg életében. A megfelelő étel- és italválasztással azonban javulhat a közérzeted, továbbá elősegíted a szervezeted mielőbbi regenerálódását. A kemoterápia mellékhatásaival szemben is hatékonyak lehetnek a jól megválasztott táplálékok.

A drogfogyasztás egészségügyi következményei
A drogfüggőség valójában nem más, mint agyműködési zavar. Habár az első droghasználat még történhet önként, a rendszeres droghasználat bizonyítottan megváltoztatja a génkifejeződést - ez az a folyamat, amikor a DNS-ben tárolt információ segítségével lezajlik az RNS-transzkripció, majd a fehérjeszintézis.
Hogyan kezelik a rákos megbetegedéseket?
A daganatok sajnos egyre gyakoribb jelenségnek számítanak, amellyel talán már te magad is szembesültél a szűkebb vagy tágabb környezetedben. Cikkünkben a rákos betegségek kezelési módjairól, valamint azok mellékhatásairól írunk.
3 daganattípus, amely öröklődhet
Az életmódon kívül a genetika is döntően befolyásolja bizonyos daganatfajták kialakulását. Mivel az utóbbit nem tudjuk befolyásolni, dr. Szűcs László, urológus a rendszeres szűrésekre hívta fel a figyelmet.
Asztmás lehetek? - Az orvos válaszol
18 éves fiú vagyok, krónikus allergiám van. 1 éve rendszeresen sportolok és egy-egy hosszabb futás után sípol a tüdőm, kivörösödik az arcom és nehezen lélegzek, fáj és szédülök. Ezek később lassan szűnnek. Lehet, hogy asztmás vagyok? - Válogatás az Orvos válaszol rovat cikkeiből.
Július 28. - A hepatitis világnapja: minden a fertőző májgyulladásról
A hepatitis vírusok akut vagy krónikus májgyulladást okoznak. Hogyan terjednek és melyek a legjellemzőbb tüneteik? Hogyan kerülhető el a fertőzés?
A túl szűk ruha káros hatásai
Noha ismét divatba jöttek a szoros farmerek és miniruhák, a túl szűk ruha viselése amellett, hogy nem mindenkin néz ki jól, még az egészséget is veszélyezteti. Íme 7 olyan probléma, amit a túl szoros ruhák viselése okoz.
Tíz mítosz a kontaktlencséről
A mai napig sok a félreértés, mítosz a kontaktlencsével kapcsolatban, pedig nagyban megkönnyítheti a hétköznapokat.
Hajhullás és kopaszodás
Átmeneti hajhullás kialakulhat drasztikus fogyókúra során, magas láz, műtét vagy stressz, helytelen táplálkozás vagy fogamzásgátló tabletta szedése során, és terhesség alatt is.
Az asztma fellángolása: előzd meg a rohamot!
Ha asztmás vagy, akkor bizonyára ismerős számodra az asztma fellángolása, amikor a tüneteid felerősödnek. Mit tehetsz, hogy megelőzd? Cikkünkben összegyűjtöttük a teendőket.
Hogyan kerüljük el a nyár veszélyeit?
Nyár, brutális meleg, szikrázó napsütés. Mindenki nyaralni szeretne menni. Milyen jó is lenne egy tó partján ülni és lógatni a lábunkat. Azonban ez a kikapcsolódás rengeteg veszélyt is rejt magában!
A szorongás tünetei
Bár a szorongás normális emberi reakció, a tünetek aggasztó méreteket ölthetnek hosszútávon, ha a szorongás erősödik. Lássuk, melyek ezek.
Mit kérdezz az orvostól, ha allergiás vagy asztmás vagy?
Időnként előfordulhat velünk, hogy bizonyos helyzetekben, például az orvossal való konzultáció alkalmával „lefagyunk”, és nem jut eszünkbe semmi épkézláb mondat. Ilyenkor a legjobb, ha elejét vesszük a problémának, és még otthon felkészülünk az orvossal való találkozóra.
Tudnivalók a gyomorégésről
A gyomorégés egy általános folyamat, ami alkalmanként bárkinek kényelmetlenséget okozhat. Abban az esetben, ha ez gyakran jelentkezik, valószínűleg reflux betegség (GERD) áll a tünet hátterében. A gyomorégés megelőzhető és kezelhető is, ám gyakori megjelenése esetén javasolt felkeresni egy szakértőt, aki részletes kezelési tervet javasol számodra.
Rühesség: kínos, de kezelhető
A rühatkák magukkal a hámsejtekkel táplálkoznak. A vékonyabb bőrterületeket részesítik előnyben, ahová könnyebben befúrják magukat, így például az ujjak közötti területeket.
Hogyan előzzük meg a fertőzéseket nyaralás során?
A nyári szünidőben útra kelünk, és akár a világ egy-egy távoli pontjára szervezzük nyaralásunkat. Ismeretlen terepen nemcsak kalandok és életre szóló élmények várnak ránk, hanem olyan kórokozók is, amelyek komoly egészségügyi problémát okozhatnak.
A túlzásba vitt napozás következményei
A legtöbben pontosan tudjuk, hogy miért és mennyire fontos a megfelelő fényvédelem. Sokan azonban még mindig nem elégszer, vagy nem megfelelően használják a naptejeket, vagy a déli órákban is strandolnak, sportolnak a szabadban. Mindez azért különösen veszélyes, mert a gyakori napégés számos bőrelváltozás alapja lehet.
Téged is fenyegethet a melanoma!
A melanoma rosszindulatú daganattípus. Kialakulhat a bőrfelszínen vagy a nyálkahártyákon is, igen ritka esetekben a szemben. A melanoma leggyakrabban anyajegyből fejlődik ki, kialakulására hajlamosabb, akinek világos, leégésre hajlamos bőre, nagyszámú veleszületett anyajegye van és rendszeres UV sugárzásnak van kitéve. Az intenzív napozás, szoláriumozás, a fiatalkorban elszenvedett napégések különösen megnövelik a betegség rizikóját.