10 zöld tipp a kerti gazok megállítására
A biokertészet nagy népszerűségnek örvend manapság. Nem véletlenül, hiszen a körülöttünk élőket és a természetet is védjük azáltal, hogy elhagyjuk a különféle gyomirtó és rovarölő szereket, mérgeket.
A háztartásban előforduló kórokozók
Egy tanulmány szerint a konyhában több kórokozó lehet, mint a fürdőszobában. Olyan helyeken bújnak meg, ahol a legkevésbé számítanak rájuk.
Veszélyes hulladékok a háztartásban: növényvédő szerek
A növényvédelemből keletkező hulladékok (a növényvédő szerek, de a rovarirtó szerek is) és szennyezett csomagolóeszközeik veszélyessége mérgezőanyag-tartalmukból ered.
Szelektív hulladékgyűjtés a gyakorlatban
Ki viszi el? Miben gyűjtsek? Hol lehet kapni? Kit keressünk? Mára már gyakori kérdésekké váltak. Látjuk, hogy igény van arra, hogy az elméletben szépen működő szelektív hulladékgyűjtést a napi gyakorlatba is beépítsük.
Veszélyes hulladékok a háztartásban: akkumulátorok
Mindennapi életünkben számos olyan terméket használunk, amelyek veszélyes anyagokat tartalmaznak. Miután ezeket külön kell gyűjteni, biztonságos helyen is kell tárolni.
Hétköznapi veszélyforrás: a PET palack
Sajnos hazánkban a visszaváltható palackok és üvegek alkalmazása nem olyan népszerű, mint tőlünk nyugatabbra, és egyre jobban elterjednek a kényelmesebb, ám több veszélyt hordozó eldobható PET (polietilén) palackok.
Hogyan spórolhatunk a zuhanyzással?
Egy fürdéssel akár 300 litert vizet használhatunk el, míg zuhanyzással ezt jelentősen csökkenthetjük 40-70 liter vízhasználatra.
Mit kezdjünk az elektronikai hulladékkal?
Több mint 5500 gyűjtőponton a lakosság térítésmentesen adhatja le feleslegessé vált elektromos eszközeit. 2010-ben az elektronikai hulladékok egyharmada kerül csupán visszagyűjtésre.
A fémhulladék szelektív gyűjtése
A legjellemzőbb, fémből készült csomagolástípusok: italos alumíniumdobozok, alumínium csomagolófóliák, vas és alumínium konzervdobozok, üvegek záróelemei és kupakok.
Tippek: így élj környezettudatosan és egészségesen!
A családunk és önmagunk biztonsága az életünkben majdhogynem első helyet élvez. Ezért most következő cikkünkben 15 tippet szeretnénk adni ahhoz, hogy hogyan éljünk egy szebb, biztonságosabb, zöldebb és tisztább világban!
Áramtakarékosság - Akkor is fizetsz, ha be sincs kapcsolva
Egy átlagos háztartás készülékeinek készenléti fogyasztása éves szinten közel 2 hónapnyi villanyszámláért felel! A gyártók a termékek tervezésekor egyre inkább szem előtt tartják az energiatakarékossági szempontokat. A trend ellenére jelentős megtakarítás érhető el, ha figyelmet szentelsz a készenléti fogyasztás megszüntetésére.
Kis kérdezz-felelek a hamisításról
Miért nem éri meg hamisított terméket vásárolni? Kérdések melyek felmerülhetnek még benned a téma kapcsán.
Pedál hajtású szelektív szemétszállító
Íme egy újabb fantasztikus találmány. Védjük a környezetünket környezetbarát módon!
A repülés káros hatásai
A repülés környezetre kifejtett káros hatásai, a repülés biztonságát veszélyeztető tényezők: ezekről a témákról olvashatsz néhány gondolatot cikkünkben.
A Te naptejed mennyire káros?
Nemrég töltöttem el egy hétvégét a tengerparton. Természetesen vastagon bekentem magam napkrémmel. Felmerült bennem a kérdés: vajon károsítom a környezetem azzal, hogy próbálom magamat megvédeni a környezet rám káros hatásaitól? Mit tesz a napkrém a bolygónkkal? Csak akkor olvasd el alábbi írásunkat, ha komolyabban el akarsz mélyedni a témában!