Sörre bor bármikor?
Sörre bor bármikor, borra sör meggyötör. Mindenki hallotta már ezt a kis rímecskét, de mikor kell, senki nem emlékszik rá pontosan. Talán az addig megivott alkohol lehet az oka. Van-e azonban tudományos magyarázata?
Az alkoholmérgezés halálos is lehet! - Másnapossági tévhitek
Előző cikkeinkben már sok mítoszról lerántottuk a leplet – most folytatjuk még több tévhittel!
A másnaposság oka és kezelése
A másnaposságot egyrészről az alkohol mérgező hatása okozza, másrészt a jelentkező elvonási tünetek. Mit tehetsz, hogy elkerüld a kellemetlen tüneteket?
Hogyan kerülhetem el a másnaposságot?
Az egyik legjobb módja annak, hogy elkerüld a másnaposságot, így a fejfájást, hányingert, hasmenést, kimerültséget, dehidratációt és a fájdalmat az, ha teszel néhány megelőző lépést még mielőtt belevágnál a bulizásba. Néhány hasznos tippel szeretnénk segíteni.
Hogyan éld túl a másnapot?
Egy nagyszerű, vad buli utáni reggelen ébredsz. Fejedben még az elmúlt éjszaka homályos emlékképei kavarognak, amihez kínzó fejfájás, szédülés, szörnyű szomjúság, fény- és hangérzékenység, kavargó gyomor, rosszullét társul. Igen, ez a másnaposság!
Miért ne cigizz, ha iszol?
Mint sok bulizós ember tudja, az emberek több nikotint kívánnak, amikor alkoholt fogyasztanak, és több alkoholt, amikor dohányoznak. Ráadásul a nikotin jelentősen rontja a másnaposság tüneteit is! Mi ennek az oka? Cikkünkből megtudhatod.
Az alkohol tényleg butít?
Az alkohol egy olyan kábítószer, amelyet, bár hosszú távon lehet használni, súlyos károkat okozhat a testben és a lélekben. A fizikai következményeken túl lélektani függőséghez is vezethet.
10 nyomós érv, hogy ne igyál!
Attól, hogy alkohol van a közeledben, még nem jelenti azt, hogy neked innod is kell! Nem nagy dolog, csak mondj nemet, és igyál valami mást! Láss a dolgok mögé, és hidd el, sokszor az ital csak rosszabbá teszi az estédet! Hogy hogyan? Íme, 10 példa!
Tippek a másnaposság ellen
A szeszes italok manapság egyre inkább az életünk részei. Ha buliba, esti kiruccanásra megyünk, szinte elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk össze a szeszes italok valamilyen fajtájával. Az alkohol egyre népszerűbb a fiatalok között, mivel oldja a feszültséget, a gátlásokat, valamint fel tudja erősíteni örömünket, ha jó társaságban fogyasztjuk, feledteti a bánatot, és tompítja az érzékeket.
Tévhitek a másnaposságról
Biztosan te is hallottál már kutyaharapást szőrével, erős kávé vagy zsíros kenyér-féle jó tanácsokat a másnaposság ellen. Nos, íme pár igazán hasznos tipp, hogy a buli után ne bánd meg az előző éjjelt!
Marihuána: nem várt következmények
A marihuánás másnaposságként emlegetett állapot a füvezést követően jelentkezik, és akár néhány napig is eltarthat. Általában az éberséggel, mozgáskoordinációval és a nagyobb odafigyelést igénylő feladatokkal (például autóvezetés, tanulás) kapcsolatos problémák társulnak hozzá, emellett az időérzék is romlik.
Tanácsok szilveszteri bulikhoz
Búcsúzzunk az óévtől jókedvvel, köszöntsük az újat vidáman! Hogyan legyünk vidámak? Kötelező bulizni? Kikkel töltsük el az időnket? Tegyünk fogadalmat?
A mértéktelen ivászat tinikorban
Persze, tudom, majdnem mindenki iszik egy buli alkalmával. De nem árt tudni, hogy pontosan hol a határ!
Vigyázat! Többet iszunk a TV hatására
Egy holland és kanadai tudósok által végzett, a televíziónak az ivási szokásokra gyakorolt hatásait vizsgáló kutatás szerint azok, akik a képernyőn gyakran látnak alkoholt reklámozó vagy alkoholfogyasztásról szóló képsorokat, másfélszer több alkoholt fogyasztanak, mint azok, akik csak ritkán látnak ilyen jellegű reklámokat.
Hülyére iszod magad?
Az alkoholizálás rombolhatja az agy fehérállományának épségét a tinédzserek esetében. Kamaszkorban az agy még fejlődésben van, ezért válik sokkal sebezhetőbbé a nagy mennyiségű alkoholbeviteltől.