
#Betegségek
1272 db cikk a témában

Diabétesz és a fogamzásgátlók
A diabétesz és a fogamzásgátló tabletták között közvetlen összefüggés lehet, éppen ezért csak szigorú orvosi ellenőrzés mellett szedhetnek cukorbetegek tablettát.

Rövidlátás: mit kell tudni róla?
A rövidlátók a közeli tárgyakat, személyeket élesen látják, a távolban lévő dolgok képe azonban nem a megfelelő helyre, hanem a retina elé vetül, ezért nem alakul ki éles kép.

A torokfájás okai
Mindenki ismeri a maró, karmolásszerű érzést a torok hátsó részén. Az ok lehet olyan egyszerű, mint a száraz levegő, a szezonális allergia vagy a hideg időjárás. De néhány esetben a tettes a streptococcus, egy bakteriális fertőzés, amely veszélyt jelenthet, ha nem kezelik.

Pattanások a háton: így szabadulj meg tőlük
A hátadon a bőr vastagabb, mint a test többi részén, ráadásul sok faggyúmirigyet is tartalmaz, közvetlenül a bőrfelszín alatt. Mit tehetsz, ha visszatérő pattanások éktelenkednek a hátadon?

Tippek mogyoróallergiásoknak
Ha mogyoróallergiás vagy, mindig légy óvatos, még akkor is, ha hozzá vagy szokva bizonyos ételek rendszeres fogyasztásához! Még akkor is, ha már évek óta ugyanazt az ételt vásárolod, előfordulhat, hogy a gyártók változtatnak valamin, például közös lesz a szállítójuk egy mogyorót feldolgozó céggel.

Mit kell tudnod a bárányhimlőről?
A bárányhimlő a varicella-zoster vírus által okozott betegség. Viszkető kiütést okoz kis, folyadékkal teli hólyagokkal. Nagyon könnyen terjed, főleg, ha nem kaptad meg a bárányhimlő elleni védőoltást.

Mi a vérszegénység?
Nagyon sok tini küzd a fáradtsággal. Az iskolai követelmények és az órák utáni tevékenységek mellett ezt meg lehet érteni. De néhány esetben a kimerültség oka az anémia.

Miért zsibbadhatnak a végtagok?
Úgy érzed néha, mintha a bőrödet apró tűkkel szurkálnák, vagy mintha hangyák szaladgálnának rajta? A végtagok zsibbadása általában pszichés eredetű, de komoly betegség is állhat a hátterében. A visszatérő tünetekkel mindenképp orvoshoz kell fordulni.

Mit tegyél, ha stresszes az életed?
A társadalmi fejlődés következményeként megváltoztak szükségleteink és elvárásaink, ezzel együtt pedig életünk mindennapi része lett a stressz. A felgyorsult életmód másfajta megterhelést jelent szervezetünk számára, amely (kezeletlen esetben) súlyos egészségi problémákat okozhat.

A diabéteszes ketoacidózis tünetei és kezelése
Amikor a test számára nincs elegendő inzulin, a glükóz a vérben marad, és nem tud eljutni a sejtekhez, hogy ott energiaként használódjon fel. Ez megtörténhet például akkor, ha valaki kihagyja az inzulinadagját, vagy amikor az inzulinszükséglet hirtelen megnövekszik.
Asztmával sportolni?
Tudtad, hogy az iskolai hiányzások egyik leggyakoribb oka az asztmás megbetegedés? A betegek száma évente 18 000-rel nő, s Te is veszélyeztetett vagy, ha nagyvárosban élsz, gyakori légúti megbetegedéseid vannak, passzív dohányzásnak, stressznek vagy kitéve, szüleidnél is kialakult a betegség vagy túlsúlyos vagy. Mit lehet ilyenkor sportolni? Ebben próbálunk segíteni.

Méhen kívüli méhnyálkahártya-szövetek?
Sok nő tapasztal a menstruáció alatt kismedencei fájdalmat, görcsöket, ami bizonyos mértékig természetes jelenség. Azonban az már nem természetes, ha a fájdalom szinte elviselhetetlen, és a menstruációs vér mennyisége is fokozódik.

Kérdések a nőgyógyásznál
Az első néhány perc a nőgyógyásznál kérdésekkel telik. Az orvos kérdez, neked pedig őszintén kell válaszolnod. Ha először vagy vizsgálaton, akkor előfordulhat, hogy feszültnek érzed magad a beszélgetés során.

Az orrvérzés okai, kezelése és megelőzése
Órán ülve egyszer csak azt érzed, hogy folyik az orrod, épp azon gondolkodsz, hol és mikor fázhattál meg. Miután megtörlöd az orrod, hirtelen elfog a rémület, amint rápillantasz a véres zsebkendőre... Ismerős a helyzet?

Dohányzás és fejfájás
Cigaretták, szivarok és dohányok akár szívása, akár belégzése okozhat fejfájást mind az aktív, mind a passzív dohányosok körében.

Elváltozások a nemi szerven: a balanitis és a balanoposthitis
A balanitis a pénisz makkjának, a -posthitis az előbőrnek a gyulladása. A két állapot ritkán fordul elő külön-külön. Gyermekkorban általában valamilyen sérülés (pl. erőltetett hátrahúzás során keletkezett berepedés), vagy az ott megtelepedő kórokozók okozhatják a gyulladást (pl. smegma felgyülemlése, vizeletpangás). Szexuálisan aktív kamaszok esetén a nemi úton terjedő betegségek lehetőségére is gondolnunk kell.

A férfi nemi szerv kóros elváltozásai
Piros foltok a makkon, szeretkezés után megjelenő apró piros pöttyök a fitymán, apró fehér, pattanásra hasonlító elváltozások a péniszen... Tudod, hogy mi okozza ezeket és hogy akár veszélyesek is lehetnek, illetve ha ilyesmit tapasztalsz, mi a teendőd? Ezekre a kérdésekre kaphatsz választ cikkünkből.

Milyen vitaminokra van szüksége a fogaknak?
Legközelebb, amikor egy marék vitamintablettát veszel be, hogy biztosítsd a tested jó egészségét, jussanak eszedbe azok a vitaminok, ásványi- és tápanyagok is, amikre a fogaidnak lehet szüksége. Melyek ezek?

Serdülő fiúknál is lehet csomó a mellben?
Az emlőben észlelt csomó a közhiedelemmel ellentétben – bár jóval ritkábban - férfiaknál és serdülő fiúknál is előfordulhat. Mivel normálisan a férfi emlő nem emelkedik elő, ezért csomót könnyebben észre lehet venni, mint tapintással, de akár látványos növekedés formájában is.

Az óvszerallergiáról
Vörös foltok, viszkető apró pöttyök jelentkeznek a Te vagy partnered nemi szervén szeretkezés után? Lehetséges, hogy allergiás vagy az óvszer egyik összetevőjére, a latexre!