
#Testi problémák #terhesség
52 db cikk a témában

Abortusztabletta - Hogy működik?
Az abortusztablettát csak a terhesség korai szakaszára (7. hétig, egyes országokban a 9. hétig) javasolják. Már ahol engedélyezik az alkalmazását.

Hogyan zajlik az abortusz?
20 éves vagyok, és lehet, hogy teherbe estem. Mit tehetek, ha nem akarom megtartani a babát? Hogyan zajlik az abortusz?

Menstruálhatok-e ha terhes vagyok?
Nem. A közösségi médiában és az olyan TV műsorokban, mint a „Nem tudtam, hogy terhes vagyok” terjedő tévhitekkel ellentétben terhesség alatt nincs menstruáció, hiszen a rendszeres havi vérzés pontosan azért következik be, mert nem áll fenn terhesség. A petefészekből kilökődő érett petesejt a méhből a hüvelyen át vérzés kíséretében távozik, ha nem termékenyül meg.

Negatív a terhesteszt, de nem jött meg – Mi lehet az oka?
Természetes, hogy ha nem jön meg a menstruációd, szeretnéd tudni, hogy terhes vagy-e. Azonban előfordulhat, hogy a kimaradt menstruáció ellenére a terhesteszt negatív. Összeszedtük a lehetséges okokat.

A terhesség korai jelei
Az egyetlen biztos módszer arra, hogy megtudd, terhes vagy-e, a terhességi teszt elvégzése. A várandósságnak vannak korai jelei, amelyekből már a teszt elvégzése előtt sejtheted, hogy kisbabád lesz. Lássuk, mik is ezek!

Rendszertelen menstruáció ellenére is teherbe lehet esni?
Rendszertelenül jönnek a periódusaim. Akkor is lehetek terhes, ha nem jön meg minden alkalommal? A szakértő válaszol.

A 10 legnagyobb egészségügyi kockázat tizenéveseknél
A mai tizenévesek nagyobb kockázatnak vannak kitéve, mint valaha. Az online zaklatástól és az iskolai lövöldözéstől az alkohol- és opioid visszaélésig a tinédzserek nagyobb stresszt szenvednek, mint az elmúlt években, és egyre több az öngyilkosság.
Tünetek, amikkel mindenképpen nőgyógyászhoz kell fordulni!
Vannak olyan kellemetlen nőgyógyászati tünetek, amelyek kivizsgálást és kezelést igényelnek. Ilyen például a kóros hüvelyi folyás, a rendszertelen vérzés, a viszketés, a szeméremtesten megjelenő dudorok, és az alhasi fájdalom. Minél hamarabb keresed fel az orvost, annál nagyobb az esély a gyors gyógyulásra!

Biztonságos a menstruáció alatti szex?
Tudj meg mindent, amivel tisztában kell lenned annak érdekében, hogy biztonságban érezhesd magadat a hónap ezen részén is, miközben intim pillanatokat élsz át partnereddel.
Mikor beszélhetünk rendszertelen menstruációs ciklusról?
Sokszor hallhatunk a menstruációs ciklusról, amitől az egész úgy hangozhat, mintha óramű pontossággal történne. Azt mondjuk, hogy az a normális, ha egy nő négyhetente menstruál, és emiatt úgy véljük, hogy azoknál a nőknél, akiknél nem így történik, valami nincs rendben. Valóban ez az igazság?

Lehet a görcs a terhesség jele?
Az alhasi görcs sokféle okra visszavezethető, igen gyakori panasznak számít. Tudtad, hogy a terhesség jele is lehet? Ha a görcsöket emlőfájdalmak, a menstruáció késése vagy a menstruáció teljes kimaradása kíséri, az arra enged következtetni, hogy terhesség okozza a tüneteidet.

Amit a mellről tudni kell
Az ideális női mellről mindenkinek van valamilyen elképzelése, ezért lehet, hogy már kamaszkorban amiatt aggódsz, hogy túl kicsi, túl nagy, túl széles, esetleg nem elég kerek a formája.
Fogamzásgátlók megfelelő tárolása
Tudtad, hogy a különböző fogamzásgátlók tárolása befolyásolhatja a hatékonyságukat? Akármelyik módszert válaszd is, érdemes megfontolnod a helyes tárolás körülményeit.

Anovulációs ciklus - mit tehetünk, ha késik az ovuláció?
Amíg a menstruációs ciklus zavarok nélkül zajlik, a legtöbb nő nem is sejti, hogy bármi gond lehet a háttérben. Pedig a havi vérzés és az ovuláció nem feltétlenül következnek egymásból. Anovulációnak nevezzük a peteérés és a tüszőrepedés ideiglenes, vagy végleges megszűnését. Ennek hátterében környezeti és belső, hormonális hatások is állhatnak, amik következtében a peteérés elmarad, így a szervezetben nem termelődik progeszteron és a hormonális rendszer egyensúlya felborul.
Fogamzásgátlás spirállal- ezeket érdemes tudnia róla
A fogamzásgátlás a legtöbb esetben legalább annyira központi kérdés, mint a családtervezés. Nem csoda, hogy mindenki a lehető legjobb megoldást keresi, ráadásul olyat, ami kevésbé terheli a szervezetet. Az egyik ilyen lehetőség a spirál, melyről dr. Hetényi Gábor, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza beszélt.