
#Suli, munka #tanulás
206 db cikk a témában

Miért ne pánikolj, ha rossz jegyet kapsz?
Bizonyos helyzetekben katasztrófának is tűnhet egy-egy rossz osztályzat bezsebelése. Aggódhatsz, hogy a félévi jegyeidet befolyásolhatja vagy, hogy megbukhatsz a tantárgyból. De nem mindig olyan rossz a helyzet, mint amilyennek tűnik.

23 tipp a gyorsabb tanuláshoz
Legyen szó egy új tananyag vagy nyelv elsajátításáról, az elménk folyamatosan új információt szív fel, minden nap tanulunk valamit. Egy kis karbantartással az elméd borotvaélessé válhat, és kész lesz bármilyen kihívással megbirkózni, és magáévá tenni az új információt. Tartsd az elméd csúcsformában, és kövesd tippjeinket!

Tippek az őszi szünetre, ha rosszak a jegyeid
A legrosszabb dolgok egyike, amikor minden igyekezeted ellenére kudarcot vallasz. Hiába tanulsz órákon át, mégis rosszak a jegyeid? Lehet, hogy valamit nem jól csinálsz. Ideje felülvizsgálni a tanulási szokásaidat, s az eredmény biztosan nem marad el! Készülj fel a szünetben, és bizonyítsd be, hogy meg tudod csinálni!

Holnap dolgozat? Ne pánikolj!
Izzadsz, rágod a ceruzádat és úgy érzed, mintha pillangók szállnának a hasadban, amikor a tanár kiosztja a tesztet? Nyugi, még a felnőttek is idegesek lesznek, ha hasonló számonkérésre kerül a sor.

Iskolakezdés: kedvcsináló az új tanévhez
Vége a nyárnak, ideje megbarátkozni a gondolattal: kezdődik az új tanév. Ezzel a cikkel segítünk ráhangolódni a suli-hangulatra, hogy az első napod kellemesen teljen.

Suliundor: segítünk, hogy leküzdd!
Aggódsz, szorongsz, nincs kedved suliba menni? Lehet, hogy az osztálytársaid zavarnak, lehet, hogy a tanulással vannak nehézségeid - mi megpróbálunk segíteni!

Mit lehet csinálni a középiskola után?
Még mindig azon tűnődsz, hogy mit csinálj a középiskola után? Míg sok diák a középiskola előteréből a főiskolai kampuszba megy át, ez csak egy lehetőség a sok út közül. Ha még nem állsz készen arra, hogy megragadd a cuccaid és elindulj a koliszoba felé, rengeteg dolgot tehetsz.

A vizsga előtti napokban...
Hogyan lehet a szervezetünket felkészíteni egy nagyobb megpróbáltatás, például nyelvvizsga, érettségi vagy az év végi hajtás előtt? Milyen ételeket javasolt enni, hogy formában tartsuk az agyunkat?

A dolgozat ne legyen mumus többé!
A középiskolai évek alatt egyszer minden tanuló életében eljön az a pont, amikor jelentkezik a dolgozatoktól, számonkérésektől való félelem. Ez nem azért történik, mert a dolgozatokban lenne félnivaló, hanem a legtöbb diáknak önbizalomhiánya van a felkészültségével kapcsolatban.

A hatékony tanulás kulcsa az ügyes jegyzetelés
Legjobb, ha a suliban töltött időt okosan használod fel. Ez azt jelenti, hogy érdemes odafigyelni és a hallottakat egy jól használható jegyzet formájában rögzíteni. Mitől jó egy jegyzet? Cikkünkből megtudhatod.

ADHD-diéta: étrend figyelemzavaros tiniknek
Vannak olyan ételek, amelyek ajánlottak a számodra, és olyanok, amelyeket jobb, ha elkerülsz. Cikkünkből mindenre megkapod a választ az ADHD-diétával kapcsolatban, valamint többet tudhatsz meg a diétáról, az étrend-kiegészítőkről, és azokról az ételekről, amelyek javíthatják a tüneteidet.

Memóriatrükkök a hétköznapokra
Nem emlékszel hova raktad a szemüveged? Nem emlékszel az új osztálytársad nevére? Ilyenkor látszik, hogy mennyire sokféle dolgon jár az agyunk. Hogyan érheted el, hogy a fontos dolgok rögzüljenek az agyadban?

A diszkalkuláliáról
Sok gyereknek mindaddig nincsenek nehézségei, amíg általános iskola első osztályba kerülve nem szembesülnek a számok birodalmával. A tanulási zavar egyik típusában a diáknak nem okoz problémát az írás vagy az olvasás, annál komolyabb dilemmái adódnak, amikor matematikai példák értelmezésére, megoldására kerül sor.

Hogyan tanulj, ha sokáig hiányzol a suliból?
Órák. Házik. Egyéb iskolai feladatok. Még olyan tanulók számára is, akiknek nem kell számolniuk egészségügyi problémákkal, nehéz néha képben maradni az iskolai feladatokkal. Mi a helyzet akkor, ha sokat hiányzol a suliból betegség miatt?

Ha sok a lecke
"Túl sok a házi, túl sok a lecke." Általában persze időhiányra hivatkozol. Az esetek többségében azonban inkább kitartás-, szervezettség-, türelemhiányról van szó.

10 ötlet, hogy ne csapjanak össze fölötted a hullámok
Úgy tűnik, sosem éred utol magad? Mindenhonnan elkésel, folyton lemaradásban vagy? Talán számodra sem meglepő, hogy nem vagy egyedül: az emberek mintegy 61%-a ugyanezeket az érzéseket éli át. Mindenkinek mindennap ugyanannyi idő áll rendelkezésére. Ez az egyetlen közös vonás a Földön élő minden egyes élőlény között: a nap 24 órája, heti 168 óra.

A világirodalom legszebb karácsonyi történetei
A karácsony varázsa a világirodalom számos nagy alakját megihlette, hisz a keresztény világ egyik legszebb ünnepe, mely az önzetlen szeretet és megbocsátás jegyében telik. Bár a legtöbb történet gyermekek számára íródott, bőven akad felnőtteknek szóló írás is. Válogassunk hát a szebbnél szebb karácsonyi történetek bőséges tárházából.

Ne maradj le egy betegség miatt a suliban!
Órák, házi feladatok, fakultációk… Még a teljesen egészséges diákok számára is nehézséget okoz időnként, hogy ne essenek ki a ritmusból. De mi történik, ha egy betegség vagy műtét miatt hosszabb időt kell távol maradnod az iskolából? Tippek, hogy ne maradj le.

7 tipp, hogy könnyebben átlásd a tanulnivalót
Néha hihetetlenül nehéznek találom, hogy rendszerezzem a tanulnivalóimat. Ez főleg a lustaságnak köszönhető, meg annak, hogy nem tudom, hol kezdjem. Nagyon fontos, hogy legyen szervezőkészséged, amikor közeledik a határidő. Ha te is ugyanazzal harcolsz, mint én, akkor íme, néhány tipp a problémánkra.

Hogyan írjunk lenyűgöző dolgozatot?
Nincs olyan tanár vagy tanársegéd, aki unalmas dolgozatot szeretne olvasni. Olyan dolgozatot már sokkal inkább, ami megfogja őket, ami egyedi és jól tagolt. Hogyan láss hozzá?