
#Zöldövezet #szelektív hulladékgyűjtés
52 db cikk a témában

Te szoktál otthon segíteni?
Rendetlenség mindenhol, a mosatlan edények már alig férnek el a pulton, a szobanövények kókadoznak, bármerre jársz, szennyes ruhák halmain át vezet az út, a szemetes felől pedig furcsa szag terjeng. Nem. Ez nem az anyukád hanyagsága, aki az éjszakai műszak után ahelyett, hogy fáradtan leroskadna, inkább a Te reggelidet készíti, és nem is édesapádé, aki már hajnalban útra kelt a munkába.

10 dolog, amit érdemes száműznöd az életedből
Légtisztító, vízkőoldó, parfüm. Csak néhány azon veszélyes dolgok közül, melyeket minden nap használunk, mit sem törődve azzal, milyen hatással lehetnek az emberi egészségre. Most leleplezzük a tíz legelterjedtebb (mondjuk így) mérget, mely szinte mindegyik háztartásban előfordul.
Pénztárca- és környezetkímélő szépítkezés
Ha magadra odafigyelsz, azzal a környezetet is kíméled! Mindig válaszd a legegyszerűbb megoldást! Gondolj nagyanyáink szépségpraktikáira! S a legszebb a dologban, hogy ami számodra egészséges, az nem csak környezetkímélő, hanem pénztárcabarát is egyben.
Az újrahasznosítás fontossága
Napjainkban egyszerűen nincs más lehetőség, az újrafeldolgozásé a jövő. Mindannyian tudjuk, hogy a háztartási szemét, amit nap mint nap termelünk, hatalmas mértékben szennyezi környezetünket, ezért erre muszáj megoldást találni.
Sulikezdés - Étkezz egészségesen és környezetbarát módon!
Inkább ebédelj az iskolai menzán, ahelyett, hogy a büfében kapható egészségtelen ételeket választod. Sokkal olcsóbb, és a főtt ételeket nem kell felesleges csomagolóanyagokba tenni, mint például egy büfében kapható csokit, édességet, chipset.
Kontaktlencse vagy szemüveg?
A kontaktlencse hordásakor műanyaghulladék keletkezik. A csomagolás, amiben érkezik, a tisztítófolyadék doboza, a lencsék tartója, és maga a lencse is rövid idő alatt a kukába kerül. Mit tehetünk azért, hogy csökkentsük a hulladék mennyiségét?
Károsak-e a dezodorok az egészségre?
Az ókori Egyiptomban a testszagot citrusolajakkal és fűszerekkel nyomták el. Mára a reklámoknak köszönhetően elhisszük, hogy nem lehetünk sikeresek izzadásgátló készítmények nélkül, pedig ezek károsak lehetnek az egészségedre, ellenben léteznek természetes, otthon elkészíthető változataik.

A mobil káros hatásai és az elektroszmog
A kérdésben, hogy vajon egészségre káros-e a mobiltelefonok által kibocsátott sugárzás, máig nincs egyetértés. A mobilok gyors elterjedése miatt még nincs információnk a hosszú távú hatásokról, ezért sok kutató elővigyázatosságra int.
Te miért műanyagot használsz?
A tízórait csomagolod, kiflit veszel a boltban, táskába dobod az edzőcipőt…. Te miért műanyag tasakot használsz? A válasz egyszerű, mert a műanyag mindig kéznél van, praktikus, tiszta, olcsó megoldás, ha csomagolásról, tárolásról van szó. Igen: ezt vallják a gyártók is.
50 zöld tipp a kollégiumi élet jobbá tételéhez
Te is tehetsz a környezetedért, hogy szebb és jobb világban éljünk. Még akkor is, ha éppen kollégiumban laksz. A következő 50 tipp a segítségedre lehet, hogyan élj környezetbarát módon, hogyan használd ki a környezeted adta lehetőségeket, hogyan tedd otthonosabbá lakhelyedet, akkor is, ha szűkös az anyagi kereted hozzá.

Ökológiai lábnyom: minden, amit tudni akartál róla
Az ökológiai lábnyom megmutatja, hogy a populáció bizonyos részének (ami lehet egy ember, vagy egy egész ország is) mennyi ivóvízre, termőföldre, és tengervízre van szüksége ahhoz, hogy önmagát el- és fenntartsa.
Ünneplés környezetbarát módon - De hogyan?
Mi lenne, ha idén kicsit másképp ünnepelnénk a karácsonyt, mint eddig? Mi lenne, ha idén nem vásárolnánk csomagolópapírokat, és nem díszítenénk fel fényfüzérekkel a házat? Tanácsaink segítenek a terv megvalósításában.
15 hihetetlenül egyszerű mód, hogy zöldebbé tedd az életedet
A mai világban sajnos nagy mértékű a környezetszennyezés. Körül vagyunk véve előrecsomagolt élelmiszerek, műanyag zacskók tömkelegével, autókkal, tisztítószerekkel és folytathatnánk a végtelenségig a felsorolást. Mit tehetsz te a környezetért?
Így spórolhatsz a papírral
A legtöbb tanuló rengeteg papírral megy iskolába: jegyzetek, füzetek, tanulási eszközök, személyes papírok. Ám ez nem túl szerencsés megoldás a környezetünkre nézve.
Alufólia: használd és hasznosítsd újra!
Hogyan használhatod és hasznosíthatod újra a csillogó fémfóliát? Néhány tipp, hogy alumínium-felhasználásban is környezetbarát lehess.