
#Testi problémák #menstruáció
106 db cikk a témában

Menstruációs rendellenességek
Általában normális, hogy a menstruációkor távozó vér színe és állaga változik a menstruáció egyes napjain. Mégis van, amikor a színváltozás, a folyadék sűrűsége vagy a keletkező csomócskák, rögök valamilyen menstruációs problémára utalnak. Ideje kideríteni, melyek azok a változások, amikre ügyelni kell.

Miért ajánlott a menstruációs naptár vezetése?
A rendszeresen vezetett menzesznaptár nagy segítséget nyújthat mind neked, mind pedig az orvosodnak, hogy könnyebben ki tudjátok szűrni például a ciklusoddal kapcsolatos esetleges rendellenességeket. Még abban az esetben is, ha a menzeszed kiszámítható, mindig pontosan jön meg, és általában ugyanannyi ideig tart, fontos a menzesz időpontjának, illetve a vérzés mennyiségének feljegyzése.

A menstruáció kóros tünetei
A menstruációs ciklussal együtt járó hormonális változások a legtöbb nőnél okozhatnak enyhébb tüneteket, mint például emlőfeszülés, teltségérzés, fáradékonyság, ingerültség, fejfájás, azonban ezek az életmódot, aktivitást nem befolyásolják. A havi vérzés körüli időszakban azonban olyan panaszok is jelentkezhetnek, amelyek akár a normál életvitelt is akadályozhatják.

Menstruálhatok-e ha terhes vagyok?
Nem. A közösségi médiában és az olyan TV műsorokban, mint a „Nem tudtam, hogy terhes vagyok” terjedő tévhitekkel ellentétben terhesség alatt nincs menstruáció, hiszen a rendszeres havi vérzés pontosan azért következik be, mert nem áll fenn terhesség. A petefészekből kilökődő érett petesejt a méhből a hüvelyen át vérzés kíséretében távozik, ha nem termékenyül meg.
Korai serdülés lányoknál
A serdülőkor időszakával leggyakrabban a 12 és 16-18 éves kor között számolhatunk, bár ez az időszak egyre korábban kezdődik manapság (akár 10 éves korban) és tarthat tovább is (20 év kor magasságáig).
Serdülőkor – hány éves kortól beszélhetünk róla?
A kamaszkor vagy serdülőkor a gyermekkor és felnőttlét közötti átmeneti időszak, mely mindenkinél jelentkezik, kicsit eltérő formában és széles, egyénenként változó időszakban.

Negatív a terhesteszt, de nem jött meg – Mi lehet az oka?
Természetes, hogy ha nem jön meg a menstruációd, szeretnéd tudni, hogy terhes vagy-e. Azonban előfordulhat, hogy a kimaradt menstruáció ellenére a terhesteszt negatív. Összeszedtük a lehetséges okokat.
Menstruáción kívüli vérzés
Kedves Szakértő! 19 éves vagyok, és még sosem voltam nőgyógyásznál, pedig már 4 éve nem vagyok szűz. 2 éve élek rendszeres nemi életet. Kb. másfél éve folyamatosan szedek fogamzásgátlót, és pár napja - eddig először - elfelejtettem bevenni 1 tablettát.

Fájdalmas menstruációra valóban jó a jóga?
Nehéz napok - ráadásul minden hónapban, évtizedeken át. A menstruáció sajnos még mindig tabu téma - kínos erről beszélni, mert nagyon sokan még most sem természetes folyamatként tekintenek rá, hanem úgy, mint egy betegségre.

Extrém menstruáció – okok, tünetek, kezelésük
Te is azok közé tartozol, akinek a menstruáció alatt állandó társa a meleg borogatás és az extra méretű, szuper nedvszívó éjszakai betét? A nehéz menstruációs ciklus nagyon kimerítő, s bár ritka eset, hogy a túl erős vagy túl fájdalmas menstruáció hátterében komoly gond áll, előfordulhat, hogy az erős görcsölés vagy a túlzott vérveszteség valamilyen egyéb egészségügyi probléma tünete.

A nemi érés zavarai lányoknál
A lányoknál a nemi érés zavara 2,5-szer gyakoribb, mint a fiúk esetében. Ezért nagyon fontos, hogy tisztában legyünk e jelekkel és mihamarabb szakemberhez forduljunk.

Menstruációs fájdalom: mit tehetsz ellene?
Az első menstruáció igen izgalmas, sőt félelmetes lehet a lányok számára. Van, aki várja, és van, aki inkább kihagyná ezt a jelentős mérföldkövet. Mit tegyél, ha fájdalommal jár a havi vérzésed?

Késik a menstruációm: 5 lehetséges ok
A menstruáció késése az egyik legijesztőbb élmény, ha a közeljövőben nem szeretnél anyuka lenni. Azonban nem kell egyből azt gondolni, hogy terhes vagy, mert van néhány olyan dolog, ami okozhat késést. Íme, a leggyakoribbak.
Mitől lehet pecsételő vérzésem?
A menstruációk közötti enyhe, pecsételő vérzésnek számos oka lehet. Lássuk, mi állhat a háttérben!

Rendszertelen menstruáció ellenére is teherbe lehet esni?
Rendszertelenül jönnek a periódusaim. Akkor is lehetek terhes, ha nem jön meg minden alkalommal? A szakértő válaszol.