
#Betegségek
1272 db cikk a témában
Mit mutat a hasi ultrahang?
Az ultrahang segítségével a belső szervek állapotáról kaphatunk képet. Fájdalommentes és gyors eszköz az epehólyag, vese és hasnyálmirigy panaszok kivizsgálására is.
A kullancscsípés húsallergiát okozhat?
Az Egyesült Államokban egyre terjed a Lone Star névre keresztelt kullancsfaj, melynek csípése után jobb kerülni a vörös húsok fogyasztását. Az élősködő által okozott allergiás esetek, már több európai országban is megjelentek.
Sózzunk bátran!
A napi étkezések során rendszeresen, túlzott mennyiségben fogyasztva károsíthatja egészségünket. Belélegezve viszont a náthás, allergiás panaszok kiváló ellenszere lehet. Hogyan használjuk a sót a légúti betegségek kezelésében?
Depresszió az egyetemen, főiskolán
Ha felvettek az egyetemre, akkor hozzá kell szoknod az új környezethez, távol a családodtól és a középiskolai barátoktól. Megeshet, hogy nagyon magányosnak érzed magad. És ehhez még társul a stressz is, amit a végigtanult éjszakák váltanak ki. Ezek a hatások depresszió kialakulásához is vezethetnek.
Kínos folyások: a hüvelyfertőzésekről mindent
Minden lány életében eljön az a kor, amikor nővé érik. Ez a folyamat nem utolsó sorban lelki és testi változásokat is eredményez. Az egyik leggyakrabban előforduló nőgyógyászati panasz mind ifjú, mind idősebb korban a hüvely különféle folyásai. Hogy miért van? Mit lehet tenni? A válasz mindig is az orrunk előtt volt, csak épp nem vagyunk hajladóak észrevenni azt...
Légszomj, fulladás? Lehet, hogy asztmád van!
Az asztma kezelésének általános alapelvein túl van néhány különleges, gyermekkorban jelentkező sajátosság, mellyel nem csak a kezelőorvosnak, de a szülőnek és neked is tisztában kell lenned.
A cukorbetegség karbantartása: diabétesz-diéta
A kettes típusú diabétesz nem csak arról szól, hogy mit nem ehetsz. Íme, néhány „szuperkaja”, amit beleilleszthetsz a diabétesz-diétádba.
Miért nem teszünk semmit a cukorbetegség ellen?
A 2-es típusú cukorbetegség a túlzott szénhidrát fogyasztás és a mozgásszegény életmód miatt, napjaink népbetegségeinek listáján dobogós helyezést ért el. A betegség terjedését a rendszeres szűrés és a családokban végbemenő életmódváltás segíthet meggátolni.
Cukorbetegség: tanácsok fesztiválozóknak
Attól, hogy valaki cukorbeteg még nem kell lemondania a fesztiválokról. Tény, hogy néhány nagyon fontos szabályt be kell tartani, és a bizonyos dolgokra jobban oda kell figyelni, de ha ezek rendben vannak, akkor bátran szórakozhatnak a cukorbetegek is.
Hogyan előzheted meg az ájulást?
Ájulás előtt előfordulhatnak látászavarok, felgyorsult szívverés, izzadás, émelygés, hányás. Hogyan lehet megelőzni az ájulást?
Autózás allergénmentes környezetben
A mutatós plüsskárpit a poratkák kedvelt élőhelye, a kiömlött kávéfolt a szőnyegen ideális hely a baktériumok megjelenéséhez, a tavalyi pollenszűrővel működtetett klíma hatásfoka mellett pedig akár lehúzott ablakkal is közlekedhetnénk. Mit tegyünk, hogy az allergéneket száműzzük az autónkból?
Foci az oka a legtöbb sportsérülésnek
Egy, a Pediatrics szaklapban megjelent kutatás szerint a világ egyik legnépszerűbb sportja, a labdarúgás gyakorlatilag egyet jelent a leggyakoribb sportsérülésekkel. Ráadásul a legtöbb sérülést szenvedett focista fiatal tizenöt év alatti.
A barkácsolás veszélyei
Fúrás, faragás, barkácsolás, elektromos készülék javítás és az egyéb ház körüli munkák végzése közben bármikor előfordulhat kisebb-nagyobb baleset. Az elsősegélynyújtás életmentő is lehet!
Pollenallergia: szem- és bőrtüneteket is okozhat
A szénanátha mellett az allergia más tünetek formájában is megmutatkozhat. Pollenszezonban súlyosbodhat az ekcéma, kötőhártya-gyulladás, szemhéj-, és arcduzzanat is jelentkezhet.
Hogyan randizz, ha cukorbeteg vagy?
Attól még, hogy cukorbetegségben szenvedsz, egyáltalán nem kell lemondanod a randizásról. A következő pár tippel is ezt szeretnénk bizonyítani neked. Ezek segítenek abban, hogy úgy érezd, nem vagy hátrányos helyzetben a betegséged miatt.
Utazás és asztma
Jó szórakozás utazgatni egy addig ismeretlen helyen, de ha asztmás vagy, nem biztos, hogy örömteli lesz az út. Mert egy idegen helyen sosem tudhatod, mikor tör rád a roham.
Elsősegély kisokos: hogyan vigyázz a saját és mások testi épségére
A legfontosabb, hogy ne tegyél semmi olyat, amivel csak rontanál a helyzeten. A legtöbb esetben az a legjobb, ha hívod a mentőket és vigyázol a sérültre a segítség megérkezéséig. A legjobb szándék ellenére is végzetes lehet egy elhibázott segítségnyújtási manőver, ezért csak nagy körültekintéssel és óvatossággal közelítsd meg a problémát.
Mi kerüljön utazáskor az egészségügyi csomagba?
A nyár alkalmával a legtöbb ember felkerekedik, és kisebb-nagyobb vakációkra indul. Bizonyára te is tervezel valami hasonlót. A bőröndbe a nyári ruhák és a bikini mellé nem árt egy plusz csomag, amely tartalmazza a megfelelő eszközöket, gyógyszereket. A KamaszPanasz összeszedte a legfontosabb tudnivalókat a biztonságos nyaraláshoz.
Vigyázz az egészségedre nyáron is!
Tombol a vakáció, a gondtalan kikapcsolódás és szórakozás időszaka. A számodra kevésbé ismert, vagy ismeretlen környezetben azonban sok kellemetlen meglepetésnek, veszélynek vagy kitéve...
Puffadás, gyomorégés: tippek a jobb emésztésért
A rohanó életvitel, a helytelen étkezés, a stressz és a kevés mozgás miatt sokan küzdenek emésztési panaszokkal. Dr. Hidvégi Edit gasztroenterológus, a Budai Allergiaközpont orvosának segítségével áttekintjük a leggyakoribb problémákat és kezelésükkel kapcsolatban is igyekszünk megoldást kínálni.