Hírek

Vesekő tizenéveseknél
A vesekő az elmúlt 20 évben egyre gyakoribbá vált a gyermekeknél és a tizenéveseknél. Bármilyen korú gyermekeknél, sőt még koraszülötteknél is előfordulhat, de a legtöbb kő a tinédzsereknél bukkan elő.

Te hogyan jutsz el a suliba?
Apró dolgokkal is sokat tehetünk a környezetünkért. Ilyen apróság az is, hogy hogyan is jutsz el otthonról az iskolába.

Nem tudok komoly lenni! Mit tegyek?
Akadnak mindig vidám, vicces emberek. Ám bizonyos helyzetekben kifejezetten rossz ötlet komolytalanul viselkedni, hiszen ezzel megbánthatsz másokat, emellett pedig rólad sem fest túl jó képet.

Fedezd fel az univerzumot: Az űrkutatás izgalmas világa!
Az űrkutatás az egyik legizgalmasabb területe a tudománynak, amely folyamatosan új felfedezésekkel gazdagítja ismereteinket a világegyetemről. A csillagok, bolygók és galaxisok megismerése nemcsak a tudósok számára vonzó, hanem mindenki számára, aki szereti a rejtélyeket és a kalandokat. De hogyan kezdődött az űrkutatás, és milyen lehetőségeket tartogat a jövő?

3 ok, hogy nyeregbe pattanj - Miért egészséges a bringázás?
A kerékpározás - ami szerencsére napjainkban reneszánszát éli - számos pozitív egészségügyi hatást gyakorol a szervezetre. Lássuk, miért jó választás két keréken közlekedni!

Te mennyit tudsz a véredről?
A vér a testben alapvető szerepet játszik, hiszen a keringési rendszer fontos összetevője, amelyen keresztül a szervezetünket tápláló anyagok eljuthatnak egyik szervünktől a másikig. A vér alapvető feladata tehát, hogy a szervezeten belül keringve oxigént, vizet és más tápanyagokat, valamint hormonokat szállítson azok felhasználási helyére.

Zöld tisztítószerek házilag
Tavasszal nemcsak a testünket, hanem a környezetünket is kicsit rendbe rakjuk. Íme, néhány nagyszerű, házilag is elkészíthető, környezetbarát tisztítószer, amely nemcsak az egészségünket, hanem a pénztárcánkat is kímélheti.

Miért fojtjuk el érzelmeinket?
Egy átlagos élet során egy ember gyakorta szeretné kifejezni az érzelmeit! Csakhogy megakadályozza benne az a társadalmi, családi minta és elvárás, amelyet gyermekkorunktól hallunk és tanulunk. Emiatt aztán később csak nagyon nehezen tudunk megszabadulni a lelki terhektől, amelyeket a ki nem mondott gondolatok, érzések okoztak.

Mit tehetünk a függőség ellen?
A szenvedélyek, függőségek sokfélesége lehetetlenné teszi, hogy egységes és konkrét terápiáról lehessen beszélni. A szenvedélybetegségek közös eleme többnyire a menekülés motívuma, és ezen a nyomon indulva visszafelé kell keresni a gyógyulást.

50 dolog, amire jó a szódabikarbóna
A szódabikarbóna sütésen kívül több területen is felhasználható. Ez a természetes anyag, kevésbé ismert nevén nátrium-bikarbonát nemcsak a tortáid ízét javítja, hanem mérgező hatás nélkül, környezetbarát módon segít az élet számos területén (akárcsak a citrom és az olívaolaj).

Ételek, amelyek fokozzák az agyműködést
Sokszor kívántad már, hogy bárcsak varázsütésre jobban oda tudnál figyelni tanórán, vagy több agysejttel rendelkeznél? Nos, sajnos a dolog nem megy ilyen könnyen, de ha változtatsz bizonyos dolgokon az étrendeddel kapcsolatban, nagyon sokat segíthetsz magadnak.

Készülj az érettségire a KamaszPanasszal!
Elkezdted a tanulást az érettségire, de nehézségeid adódtak a felkészülésben? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat. Olvasgasd cikkeinket, és hagyd, hogy megkönnyítsük a felkészülésedet! Tanulási tippek otthoni felkészüléshez, házi dolgozat írásához, érettségihez, külföldi tanuláshoz.

25 kérdés, hogy megismerd a kiszemelt srácot
Öveket becsatolni, hölgyeim! Ezek a kérdések mélyre ásnak majd a srác érzéseiben, és jövőbeli terveiben.

Asperger-szindróma
Ha találkozol valakivel, aki Asperger-szindrómában szenved, két dolgot észlelhetsz azonnal. Ugyanolyan okosak, mint a többiek, de több problémáik lehetnek a szociális készségekkel. Hajlamosak arra is, hogy megszállottan összpontosítsanak egy témára, vagy ugyanazt a viselkedést hajtsák végre újra és újra.

Hogyan beszélj a szexről a szüleiddel?
Mindig is szerettél volna beszélni a szüleiddel a szexről, de valami mindig visszatartott? Talán zavarban vagy? Hidd el, ők is! De attól függetlenül őket érdekli, hogy mi történik veled és mire vagy kíváncsi.

Hogyan főzhetsz tojás nélkül is finomat?
A tojásallergia az egyik leggyakoribb táplálékallergia. Jellemzően gyermekkorban alakul ki, de előfordulhat olyan eset is, amikor felnőttkorban jelentkezik. Kezelésének egyetlen módja a tojásmentes diéta. Hogyan helyettesítsd a tojást?

A sminktetoválás előnyei és hátrányai
Sminktetoválás, permanent make-up, tartós make-up - ki hogy nevezi, a lényeg ugyanaz: tetováló technikával tartós, akár életünk végéig viselhető sminket készíttethetünk. Vajon ennyire egyszerű a dolog, vagy vannak veszélyei?

Pszichológiai trükkök a hatékonyabb tanuláshoz
Hogyan tanulhatnék hatékonyabban? Biztosan benned is felmerült már a kérdés. A helyes időbeosztásról és a tudatosságról már biztosan olvastál. És a pszichológiai vonatkozású ötleteket ismered már? Mutatunk néhányat.

Miért viselkednek furán a szüleink?
A szülők is emberek, és bár sokszor a jó szándék vezérli őket, a viselkedésükön mégis nehéz kiigazodni. A különböző szülői nevelési stílusokat többen is kutatták, így ezekre többféle elnevezés is létezik. Nem biztos, hogy egy szülő kizárólag egy kategóriába tartozik, mert ötvözhet tulajdonságokat több kategóriából is. Nézzük meg a legjellemzőbbeket!

A „viccelődés-betegség” nem vicc!
Borzalmas viccek? Vagy valamilyen agyi betegség jelei? Tulajdonképpen néha nehéz megmondani.