
#Drog, cigi, alkohol #részegség
67 db cikk a témában

Hogyan kerülhetem el a másnaposságot?
Az egyik legjobb módja annak, hogy elkerüld a másnaposságot, így a fejfájást, hányingert, hasmenést, kimerültséget, dehidratációt és a fájdalmat az, ha teszel néhány megelőző lépést még mielőtt belevágnál a bulizásba. Néhány hasznos tippel szeretnénk segíteni.

Szilveszteri egészségügyi tanácsok
Az alkohol a legelterjedtebb tudatmódosító szer a világon, így hazánkban is. Míg felnőttkorban a rendszeres fogyasztás okozza a legnagyobb problémát, addig a fiataloknál az alkalmi, nagy mennyiségű bevitel jelenthet komoly veszélyt.

Alkoholból mennyi az elég?
A magyar lakosság 10 százaléka absztinens, azaz nem fogyaszt alkoholt. 80 százalék szociális ivó, vagyis alkoholfogyasztása alkalomszerű. 10 százalék viszont bizonyíthatóan alkoholfüggő!

Kötelező inni a bulikon?
Az alkohol a fiatalok körében leggyakrabban használt drog, pedig Magyarországon 18, és az Egyesült Államokban 21 éves kor alatt tiltják a fogyasztását.
Miért ne cigizz, ha iszol?
Mint sok bulizós ember tudja, az emberek több nikotint kívánnak, amikor alkoholt fogyasztanak, és több alkoholt, amikor dohányoznak. Ráadásul a nikotin jelentősen rontja a másnaposság tüneteit is! Mi ennek az oka? Cikkünkből megtudhatod.
Véralkoholszint: a viselkedésed számokban
Alább olvashatod, hogy hogyan változik a viselkedésed a véralkoholszinted függvényében.
Másnapossági mítoszok
Cikkünkből megtudhatod, hogy vajon valóban csak a nagyivók lesznek-e másnaposak, és hogy a valóban a bor-e a legjobb választás, ha el szeretnéd kerülni a másnaposságot. Most lerántjuk a leplet a mítoszokról, olvass csak tovább!

Mit tegyek, ha a barátom totál leitta magát?
Talán már te is kerültél olyan szituációba, hogy a buliban az egyik barátod annyira lerészegedett, hogy hányt, és már állni sem bírt. De vajon mi a teendő egy ilyen kellemetlen helyzetben?
Veszélyes, részeg éjszakák meghökkentő történetei
Fiatalokat kérdeztünk meg arról, miért bánták meg, hogy alkoholt fogyasztottak. Történeteik tanulságosak és példaértékűek, ezek után érdemes elgondolkoznod arról, hogy miért fontos a mértéktartás és megéri-e csak a buli vagy a haverok miatt piálni.
Alkohol dilemmák
Mikor igyunk? Hol van a határ? Rendszeresen vagy sem? Mielőtt ezeket a kérdéseket megválaszolnánk, és az egészséges, illetve egészségtelen alkoholfogyasztás részleteibe merülnénk, bölcsebb először az alkoholhasználat pszichológiai tényezőit megvizsgálni.
Az alkohol tényleg butít?
Az alkohol egy olyan kábítószer, amelyet, bár hosszú távon lehet használni, súlyos károkat okozhat a testben és a lélekben. A fizikai következményeken túl lélektani függőséghez is vezethet.
Alkohol és energiaital együtt?
A szüleid elengedtek buliba. Szeretnél sokáig, jókedvűen ünnepelni, s bár szüleid bizonyára óva intettek a felelőtlen alkoholfogyasztástól, sokakban felmerülhet a tévhit, mely szerint: ha koffeint keversz szeszes itallal, a koffein élénkítő hatása ellensúlyozza az alkohol hatását.
A mértéktelen ivászat 12 veszélye
Nem titok, hogy az alkohol komoly egészségkárosodást okozhat, például a májelégtelenség vagy az autóbaleset is ide tartozik. De az alkoholnak nemcsak ez a kétfajta veszélye létezik. Kutatók bebizonyították, hogy az alkoholhoz több mint 60 betegség köthető. Íme, a mértéktelen ivászat 12 leggyakoribb következménye.
10 nyomós érv, hogy ne igyál!
Attól, hogy alkohol van a közeledben, még nem jelenti azt, hogy neked innod is kell! Nem nagy dolog, csak mondj nemet, és igyál valami mást! Láss a dolgok mögé, és hidd el, sokszor az ital csak rosszabbá teszi az estédet! Hogy hogyan? Íme, 10 példa!
Tippek a másnaposság ellen
A szeszes italok manapság egyre inkább az életünk részei. Ha buliba, esti kiruccanásra megyünk, szinte elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk össze a szeszes italok valamilyen fajtájával. Az alkohol egyre népszerűbb a fiatalok között, mivel oldja a feszültséget, a gátlásokat, valamint fel tudja erősíteni örömünket, ha jó társaságban fogyasztjuk, feledteti a bánatot, és tompítja az érzékeket.