
#Betegségek #baktérium
96 db cikk a témában
Mit tehetsz a fogkőképződés ellen?
A fogaid megfelelő ápolása nemcsak a vonzó, igényes megjelenés elengedhetetlen eleme, az egészséged megőrzése érdekében is figyelmet kell fordítanod rá.

A szalmonellafertőzés: vigyázz magadra nyáron
Mi az a szalmonellózis? Egyfajta ételmérgezést jelent, melyet a szalmonella baktérium okoz (többnyire a Salmonella typhimurium vagy a Salmonella enteritidis).

A nyári kontaktlencse-viselés rejtett veszélyei
Nyáron a szemüvegviselés kényelmetlenebb lehet: a keret alatt könnyen beizzadhatunk, az orrtámasz műanyag papucsa így irritálhatja a bőrt, napozáskor nyomot hagyhat a bőrön a szemüvegkeret. Gyakran esik ezért a választás a kontaktlencsére, mert kényelmesebb, praktikusabb viseletnek bizonyul a meleg időben.

Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés: tanácsok a nyári fertőzések megelőzéséhez
A gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?
Fogkefe: cseréld rendszeresen!
A fogkeféd koszosabb lehet, mint gondolnád, ezért nem árt tudni, mikor kell lecserélned azt! Egy átlagos ember fogkeféjén rengeteg baktérium megtelepszik a Manchesteri Egyetem tudósai szerint. Kutatásokkal bizonyították, hogy egy fogkefén akár 100 millió baktérium is élhet, beleértve az E. coli-t, amely hasmenést okozhat.
Oltások és baktérium-kivonatok a légúti fertőzések megelőzésére
A védőoltások segítségével napjainkban 26 fertőző betegség esetén az orvostudomány képes megakadályozni, hogy a megfertőződött személynél kialakuljon az adott betegség. Ma már a múlt tragikus emlékei közé tartozik az, hogy bizonyos gyerekkori fertőző kórok (infekciók) halálos áldozatokat szedjenek.

Tüszős mandulagyulladás: miről ismerhető fel?
A tüszős mandulagyulladás járványos, fertőző betegség, amely a tinik körében különösen gyakori. A gyulladást általában Streptococcus nevű baktériumok okozzák.
Megfázás: lerántjuk a leplet a gyakori tévhitekről
A téli hónapokban tombolnak a vírusok. Ahhoz, hogy biztosan elkerüljük őket, minimum üvegbúra szükséges, de száz százalékos megoldásként a Holdra való költözés is szóba jöhet. Ha e két lehetőséget idén nem választhatod, legalább légy tisztában mindazzal, amit a megfázásos jellegű megbetegedésekről tudni érdemes!
Egész életedben rosszul mostál kezet
Úgy tűnhet, minden héten megkapod valakitől, hogy rosszul csinálsz valamit születésedtől kezdve. Legyen szó süti evésről, narancs hámozásról, levegő vételről vagy a vécézési szokásaidról, higgy a médiának: rosszul csináltad és kész.
A hasmenés a nyaralást is tönkreteheti
Nem árt, ha már most teszünk azért, hogy a közelgő nyaralásról lehetőleg csak szép emlékeink maradjanak. A nyaralás alatt, vagy hazaérkezés után kezdődő hasmenés felnőtteknél többnyire inkább csak kellemetlen, de gyermekeknél, időseknél akár kórházi kezelést igénylő kiszáradást is okozhat. A megelőzésben a probiotikumok szedése is segíthet.
Fogaink egészsége nem csak esztétikai kérdés
Valószínűleg sokunk tapasztalta már ijedten, hogy egy-egy fogmosást követően vérzik az ínye. A probléma a fogíny gyulladásából fakad, de ha csak ritkán találkozunk vele, nincs okunk komoly aggodalomra. Sokan szenvednek azonban krónikus fogínygyulladásban, fogágybetegségben, ami hosszú távon akár a fogak elvesztéséhez is vezethet.
Megdöbbentő: a gyilkos kolbász
Tény, hogy a kolbászmérgezés - vagy a hivatalos nevén: botulizmus - nem újkeletű dolog. Évente 2-3 alkalommal is előfordulhat hogy emberéletet követel a figyelmetlenség. Na de mégis, mi ez a veszély, és hogy kerülheted el? Tudj meg többet a botulizmusról!
Fiatalabb korban gyakoribb az ótvar - Miről ismerhető fel?
Az ótvar fertőző betegség. A fertőzött személy nem mehet közösségbe, mivel a gennyes váladék továbbkenésével - saját felülfertőzésén túl - a beteg könnyen megfertőzi társait is!
A tüdőgyulladás tünetei és kezelése
A tüdőgyulladás akár halált is okozhat, így nem tanácsos otthoni gyógykezeléssel kísérletezni, ha betegnek érzed magad, minél előbb fordulj orvoshoz!
A köhögés tüdőgyulladást is jelezhet
Tévhit, hogy a tüdőgyulladás minden esetben egyértelmű, komoly panaszokkal jelentkezik! Az enyhébb, sokszor egyszerű meghűléshez hasonló tünetek - rossz közérzet, hőemelkedés, köhögés - is jelezhetik a betegséget.