
#Zöldövezet #víz
20 db cikk a témában

Melyik vízforraló éri meg az árát?
Ugyan vizet tökéletesen lehet edényben is forralni főzőlapon, a vízforraló mára mégis sokaknak nélkülözhetetlen eszköz a konyhában. Esetében számíthatunk néhány extrára is, mint például a hőfokbeállítás, melegen tartási funkció, vízkőszűrő, melyekre egy konyhai edény nem képes.

Mindent a mosásról - egyszerűbb, mint hinnéd!
Meglásd, a ruha mosása nem piszkos munka! Az első számú titok, hogy hogyan is kell mosni, az, hogy nincs titok. Ebben a cikkben mindent leírtunk a mosásról, amit tudnod kell. Szinte minden ruhadarabon ott van a címke, hogy hogyan is kell tisztítani.

Hideg italra vágysz? Itt a leggyorsabb megoldás a hűtésre!
Biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki a nyári hőségben azt kérdezi: hogy lehet a leggyorsabban lehűteni egy italt? Kipróbáltuk a különböző lehetőségeket.

Vélemények helyett tények – mosogatógép termékteszt
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége, az Energy Star szerint mosogatógép használatával évente akár 230 óra házimunkát is megspórolhatunk, ráadásul hatékonyabb vízgazdálkodást is jelent, mint a kézi mosogatás.

A nagy mosás
Választék az akad bőven, és árban is nagy a szórás, ezért jogosan merül fel a kérdés, hogy mégis mi alapján döntsünk, és hogyan válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbb darabot ár-érték arányban?

Hatékony energia- és vízmegtakarítás a ház körül
Manapság egyre többet hallunk a globális felmelegedésről és a fenntartható fejlődésről. Az energiát nemcsak pazarlóan, hanem okosan is fel lehet használni. Íme, néhány hasznos tipp, amivel a pénztárcánkban is több marad, és a környezetet se szennyezzük túlzottan!

A hőség megterhelőbb, mint az időjárási frontok
A változó időjárás, valamint a hideg- és meleg frontok erősen megterhelhetik a szervezetet. Ilyen időben nemcsak a krónikus betegek körében jelentkeznek különböző panaszok, hanem az egészséges szervezet is megérezheti az időjárás-változást. Van azonban valami, ami még ennél jobban is igénybe veszi a szervezetet: a tartós hőség.
Biztonsági ötletek strandoláshoz
Minden nyáron ezrekre vigyáznak a strandokon, tengerpartokon a vízimentők. Hogy a víz mellett is biztonságban legyél, érdemes tájékozódnod a rád leselkedő veszélyekről. Az alábbi egyszerű tippek követésével elkerülheted őket.
A tenger veszélyei
Erős hullámzás, sodrás, dagály, hirtelen változó vízmélység: mind jelentős veszélyt hordoznak magukban a tengeri fürdőzés során. A cikkünkben olvasható tanácsok betartásával elkerülheted a baleseteket!
Mindennapi csodaszerünk, a víz - Ma van a víz világnapja!
A Kék Bolygó, a négy alapelem egyike, Archimédesz törvénye… Sok-sok tudást, ismeretet halmoztunk már fel lételemünkről, a vízről, a mindennapokban mégis gyakran megfeledkezünk róla. Az alapvető higiénia kelléke, nemcsak nélkülözhetetlen számunkra, de szépségünk megőrzéséhez is szükséges. Március 22. a víz világnapja!
A víz hét csodálatos tulajdonsága
Az élet forrása a víz, nélküle nem létezne élet a Földön. Tudtad, hogy az emberi test közel 75 százaléka víz? De nem csak az embereknek szükséges ez a létfontosságú anyag, hanem a növényeknek és az állatoknak is. A csúcstartó a medúza, hiszen testének 98-99 százaléka vízből áll.
Vízen úszó szemetessel tisztítanák meg a világ óceánjait
Vízen úszó, önműködő szemetessel oldaná meg az óceánok szennyezettségének egyre súlyosbodó problémáját két ausztrál szörfös.
Víz nélkül nincs élet
„A víz az energia forrása – számos mozifilm gyakran ezért kezdődik, vagy végződik vizes jelenetekkel.” – mondja Steve Lichtag rendező. – „A víz igazi rejtély, amelynek még a mélyére kell hatolnunk. Víz nélkül nem tudunk élni. Vonz minket a hihetetlen energiája. És megpróbáljuk legyőzni.” Ma van a Víz Világnapja.
Zöld szépségtippek SOS helyzetekre
Lapos haj? Fáradt szemek? Gyűrött koktélruha? Így nem lehet bulizni! Ám találtunk néhány „zöld” megoldást és szépségtippet, amelyekkel varázslatosan fogsz kinézni, még ha kevés időd is van a katasztrófa elhárítására!
Évi 8 millió tonna műanyag kerül az óceánba
A tudósok először számszerűsítették a műanyag hulladék mennyiségét, ami évente az óceánba kerül. Ez körülbelül 8 millió tonna - és arra figyelmeztetnek, hogy ez a mennyiség a következő évtizedben a tízszeresére is nőhet, hacsak nem fejlesztjük globális szinten hulladékgazdálkodás gyakorlatát.