8 tipp, amivel energikusabbá válhatsz
A következetes ébredési idővel, és a rendszeres étkezéssel felveheted a harcot a kimerültség ellen. Vajon mikor vagyunk a legérzékenyebbek? Mit tehetünk, hogy visszanyerjük az energiánkat?
8 dolog, ami állandó fáradtságot okozhat egy kamasz életében
A kamaszkor kétségtelenül az egyik legösszetettebb és leginkább kihívásokkal teli időszak az ember életében – ezt mindannyian jól tudjuk. A testi és lelki változások, az iskolai és társadalmi elvárások, valamint a hormonális ingadozások mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy szélsőséges érzelmeket, ezzel párhuzamosan pedig szinte állandó fáradtságot tapasztaljunk. Ez a fajta kimerültségérzés pedig nemcsak kellemetlen, de komoly hatással lehet az életminőségünkre és az általános teljesítményünkre is, így érdemes mihamarabb a tünet végére járni. (x)
Hogyan hat a hőmérséklet az alvásra?
A hálószoba hőmérséklete befolyásolja azt, hogy hogyan érzed magad, és azt is, hogy milyen mélyen és meddig pihensz. A túl meleg vagy a túl hideg szoba nagymértékben ronthatja az alvás minőségét.
Délutáni szunyókálás: hogyan csináljuk?
A délutáni szieszta jól bevált szokás a mediterrán országokban: az ebédet követő időszakban elcsendesül a város, az emberek elvonulnak, pihennek. E szokás kialakulásában természetesen szerepe van ezen országok éghajlati viszonyinak, a déli hőségnek. Nem véletlen, hogy elsősorban a nyári kánikula idején vágyunk mi is egy kis sziesztára.
Tavaszi óraátállítás: mennyire viseli meg a szervezetünket?
Március utolsó vasárnapjának hajnalában 2-kor egy órával előrébb, 3-ra kell állítani az óráinkat. Milyen hatással van ez a változás egészségünkre?
Miért fázok mindig?
Reszketsz, amikor senki más nem? Bár lehet, hogy ez csak a természetes reakciód a hidegre, azonban számos ok is állhat a hidegrázás hátterében. Melyek ezek?
Miért érdemes minden este ugyanakkor aludni menni?
Valószínűleg sokszor hallottad már, hogy minden este legalább hét órát kell aludnod, de a következetes, rendszeres alvás ütemezése még fontosabb lehet, mint az alvás óráinak száma.
Mennyi alvásra van szükségünk? Élet a hiperszomniával
Majdnem mindenkivel előfordult már, hogy napközben álmosnak érezte magát. Akkor van igazán baj, ha a túlzott álmosság a napi munka, a suli, sőt, még a szabadidős tevékenységek útjában is áll. De mi is ez és mit tehetünk ellene?
Ilyen a tested alvás nélkül…
Sokszor érezzük úgy, hogy a nap 24 órája egyszerűen nem elegendő. Éppen emiatt sokan az alvásidő rovására folytatják a napot, így értékes óráktól fosztják meg a szervezetüket. Pedig a kellő mennyiségű pihenés nem csak a szem alatti karikák elkerüléséhez szükséges, hanem akár komoly egészségügyi kockázatoktól is megszabadulhatunk, ha eleget alszunk.
Érzékszervi deprivációs tankterápia – hallottál már róla?
Az érzékszervi megvonási tartály (más néven úszótartály vagy flotációs tartály) egy hangszigetelt, sötét tartály, tele sós vízzel. A szenzoros deprivációs tankterápiának sok előnye lehet, azonban nem alkalmazható mindenkinél. Íme, minden, amit tudnod kell róla.
Lehet, hogy frontérzékeny vagyok?
Időjárás: szeszélyes, kiszámíthatatlan, változékony, egyik front követi a másikat. Van, aki észre sem veszi, van, aki megszenvedi. Ha neked is gyakran fáj a fejed, megmagyarázhatatlan fáradtság és szédülés gyötör, bizony előfordulhat, hogy frontérzékeny vagy.
A hormonok játéka, avagy mi köze a hormonoknak a hangulatodhoz?
Hogy mi köze a hormonoknak a hangulatodhoz? Nagyon is sok. Akkor, amikor minden ok nélkül levertnek, fáradtnak érzed magad, vagy pont ellenkezőleg ingerlékeny vagy és túlfűtött, te is arra gondolsz, hogy mindez a hormonok játéka. Közel jársz az igazsághoz, mert a hormonok - ahogy a szervezeted működését is, így a viselkedésedet, hangulatodat, közérzetedet is képesek befolyásolni. Nézzük, milyen hatásokkal kell számolnod!
Kínos problémák alvás közben
Gyakori téma az emberek között, hogy miért nem tudnak eleget aludni éjjel és épp miért annyira fáradtak. De mi van azokkal a dolgokkal, amelyeket akarva-akaratlanul csinál a testünk, miközben alszunk? Ilyen például a horkolás, az ágybavizelés, amikor beszélsz álmodban vagy az éjszakai szellentés. Nos, ez mind olyan alvási titok, amelyről napközben nem szívesen beszélgetünk! Hát épp itt az ideje!
Mi az a parasomnia?
A parasomniák olyan zavaró rendellenességek, amelyek közvetlenül elalvás előtt, alvás közben vagy ébredéskor fordulhatnak elő.
Az alacsony magnéziumszint tünetei
A magnézium nélkülözhetetlen ásványi anyag, amely segíti a szervezet működését. Előfordulhat, hogy az alacsony magnéziumszint kezdetben nem okoz tüneteket, mivel a szervezet egy ideig táplálkozhat a tárolt magnéziumból. De végül fáradtság, rossz étvágy, hányinger, izomgörcsök, hangulatváltozások, bizsergés, merevség, álmatlanság vagy rendellenes szívverés jelentkezhet.