A laktózérzékenység jelei
A laktóz intolerancia nem is olyan ritka betegség, mint azt gondolnád. Ha a tej, tejtermék fogyasztása után fáj a hasad, puffadás, hasmenés jelentkezik, vagy rosszul vagy, akkor lehet, hogy laktózérzékeny vagy. Cikkünkből megtudhatod a leggyakoribb okokat, tüneteket, illetve azt is, hogy hogyan tudod kezelni ezeket.
Kamaszkori emésztési gondok: okok és megoldások
A tizenévesek jelentős része küzd olyan emésztési problémákkal, mint a székrekedés, a hasmenés, a puffadás és a hasi fájdalom. Mi okozhatja a tüneteket? Mi lehet a megoldás? Cikkünkből kiderül.
A szalmonellafertőzés: vigyázz magadra nyáron
Mi az a szalmonellózis? Egyfajta ételmérgezést jelent, melyet a szalmonella baktérium okoz (többnyire a Salmonella typhimurium vagy a Salmonella enteritidis).
Ételmérgezés: vigyázz, hogy mit eszel nyáron!
Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés, hányás - a gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?
A hasmenés a nyaralást is tönkreteheti
Nem árt, ha már most teszünk azért, hogy a közelgő nyaralásról lehetőleg csak szép emlékeink maradjanak. A nyaralás alatt vagy hazaérkezés után kezdődő hasmenés felnőtteknél többnyire inkább csak kellemetlen, de gyermekeknél, időseknél akár kórházi kezelést igénylő kiszáradást is okozhat. A megelőzésben a probiotikumok szedése is segíthet.
Mit egyél műtét után és mit kell kerülni?
Ha műtéten estél át, a műtét utáni napokban, hetekben és hónapokban elfogyasztott ételek befolyásolhatják a gyógyulást és a felépülést. A megfelelő ételek fogyasztása – és a nem megfelelő ételek kerülése – segíthet a gyorsabb gyógyulásban, miközben megelőzheted az olyan szövődményeket, mint a székrekedés és a posztoperatív fertőzés.
Gyomorinfluenza – Mit kell tudnod?
A vírusos gasztroenteritisz – amelyet gyomorinfluenzának neveznek – elég gyakori megbetegedés. Nem az influenzavírus okozza és nem légúti megbetegedés. A gyomorinfluenzát egy fertőző vírus (gyakran norovírus vagy rotavírus) okozza, amely megtámadja a bélrendszert, és gyulladást, hányást és hasmenést okoz.
Epekő tinikorban
Az epekövesség egy olyan betegség, amelynek során az epehólyagban tárolódó folyékony epéből kisebb-nagyobb, kemény képletek, kövek jönnek létre. Ezek az epehólyagból kimozdulva és az epevezetékben haladva gyulladást és fertőzést eredményezhetnek az epehólyagban vagy az epevezetékben.
A vakbélgyulladás tünetei és kezelése
A vakbélgyulladás (appendicitis) leggyakrabban tízéves kor körül és fiatal felnőttkorban jelentkezik, az őszi és a tavaszi időszakban halmozottabban fordul elő. Nem egyszer felső légúti fertőzés előzi meg.
Mit kell tudnod a kagylóallergiáról?
A kagylóallergia nem pontosan ugyanaz, mint általánosságban a tenger gyümölcsei allergia. A tenger gyümölcsei közé tartozik a hal (például tonhal vagy tőkehal) és a kagylók (például homár vagy kagyló). Annak ellenére, hogy mindkettő a "tenger gyümölcsei" kategóriájába tartozik, a hal és a kagyló biológiailag különbözik. Tehát a hal nem okoz allergiás reakciót a kagylóallergiában szenvedőknél, kivéve, ha az illetőnek halallergiája is van.
Vőlegénybetegség: fájdalmas herék
„Fájnak a heréim. Komoly betegség lehet az oka? Forduljak vele szakemberhez?” – ezt a kérdést számos fiú feltette már magának, bizonyára te is. De mi okozhatja és mit tehetsz?
10 tuti tipp PCOS-betegeknek
A PCOS, vagyis a policisztás petefészek szindróma a petefészek kóros elváltozására utal. A betegség tünetei sokfélék lehetnek, de orvosi kezelés mellett és az alábbi tanácsok megfogadásával akkor is teljes életet élhetsz, ha éppen ilyen problémával küszködsz!
Medencefájdalom nőknél
Medencefájdalomnak a has alsó részében kialakuló, illetve a medencetájékra kisugárzó fájdalmat nevezzük. Krónikus medencefájdalomról akkor beszélünk, ha a medence területén (a köldök és a csípő közötti rész) fellépő fájdalom több mint 6 hónapig tart.
Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés: tanácsok a nyári fertőzések megelőzéséhez
A gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?
Utazók hasmenése
Kevés olyan kellemetlen dolog létezik a világon, ami tönkre tehet egy tökéletesnek indult utazást, mint valamelyik kiránduló betegsége. Csoportos utazásnál akár egy ember megbetegedése is rányomhatja elemi bélyegét az utastársak hangulatára, és a jókedv, a kellemes kiruccanás máris odalesz.