sport
#Betegségek

Tragédia Indianapolisban: Meghalt egy 13 éves motorversenyző

2010.08.30.
1 perces olvasási idő

A fiatal versenyző halála rányomta bélyegét az egész indianapolisi gyorsasági-motoros hétvégére.

A vancouveri fiú a felvezető kör alatt bukott motorkerékpárjával, és ezután egyik versenyzőtársa át is hajtott rajta. Bár a helyi orvosok azonnal szakszerű ellátásban részesítették, Lenz a baleset után néhány órával elhunyt a kórházban.

Halálát a testét érő, tompa tárgy által kifejtett erős nyomás okozta. Peter Lenz volt a legfiatalabb versenyző, aki a 101 éves indianapolisi betoncsíkon veszítette életét. 2003. októbere óta ez volt a első halálos kimenetelű baleset a pályán, akkor az IndyCar versenyzője, Tony Renna lelte halálát a tesztelés alatt.

Lenz 11 éves korában kapott profi licenszet az amerikai motorszövetségtől. Első versenyén 2009. márciusában indult el, és ő lett minden idők legfiatalabb versenyzője, aki futamot tudott nyerni. Nem ez volt az első balesete, tavaly például négy csontja törött el. Most sajnos nem volt ilyen szerencsés.

Törvényszerű, hogy ilyen esetek után felmerül a kérdés a laikusokban: Nem túl fiatalok még ezek a srácok ahhoz, hogy bánni tudjanak a járművel?