
#Drog, cigi, alkohol #alkoholizmus
45 db cikk a témában

A tini-alkoholizmus 11 jele
Gondolkodtál már valaha azon, hogy mikor beszélünk valójában alkoholizmusról? Jó helyen jársz, ha értékes információhoz szeretnél jutni a tinédzserkori alkoholizmussal kapcsolatban.

Alkoholista szülővel egy fedél alatt
Az alkoholfüggő az ital megszállottja lesz, és nem fogja tudni kontrollálni az alkoholbevitelét, még akkor sem, ha tisztában van azzal, hogy az alkoholizmus komoly egészségügyi problémákat okozhat, tönkreteheti a kapcsolatait, illetve anyagi gondok is felléphetnek.

Alkoholból mennyi az elég?
A magyar lakosság 10 százaléka absztinens, azaz nem fogyaszt alkoholt. 80 százalék szociális ivó, vagyis alkoholfogyasztása alkalomszerű. 10 százalék viszont bizonyíthatóan alkoholfüggő!

Kötelező inni a bulikon?
Az alkohol a fiatalok körében leggyakrabban használt drog, pedig Magyarországon 18, és az Egyesült Államokban 21 éves kor alatt tiltják a fogyasztását.

Mit tegyek, ha a barátom totál leitta magát?
Talán már te is kerültél olyan szituációba, hogy a buliban az egyik barátod annyira lerészegedett, hogy hányt, és már állni sem bírt. De vajon mi a teendő egy ilyen kellemetlen helyzetben?
Alkohol dilemmák
Mikor igyunk? Hol van a határ? Rendszeresen vagy sem? Mielőtt ezeket a kérdéseket megválaszolnánk, és az egészséges, illetve egészségtelen alkoholfogyasztás részleteibe merülnénk, bölcsebb először az alkoholhasználat pszichológiai tényezőit megvizsgálni.
Az alkohol tényleg butít?
Az alkohol egy olyan kábítószer, amelyet, bár hosszú távon lehet használni, súlyos károkat okozhat a testben és a lélekben. A fizikai következményeken túl lélektani függőséghez is vezethet.
Alkohol és energiaital együtt?
A szüleid elengedtek buliba. Szeretnél sokáig, jókedvűen ünnepelni, s bár szüleid bizonyára óva intettek a felelőtlen alkoholfogyasztástól, sokakban felmerülhet a tévhit, mely szerint: ha koffeint keversz szeszes itallal, a koffein élénkítő hatása ellensúlyozza az alkohol hatását.
A mértéktelen ivászat 12 veszélye
Nem titok, hogy az alkohol komoly egészségkárosodást okozhat, például a májelégtelenség vagy az autóbaleset is ide tartozik. De az alkoholnak nemcsak ez a kétfajta veszélye létezik. Kutatók bebizonyították, hogy az alkoholhoz több mint 60 betegség köthető. Íme, a mértéktelen ivászat 12 leggyakoribb következménye.
10 nyomós érv, hogy ne igyál!
Attól, hogy alkohol van a közeledben, még nem jelenti azt, hogy neked innod is kell! Nem nagy dolog, csak mondj nemet, és igyál valami mást! Láss a dolgok mögé, és hidd el, sokszor az ital csak rosszabbá teszi az estédet! Hogy hogyan? Íme, 10 példa!
Tippek a másnaposság ellen
A szeszes italok manapság egyre inkább az életünk részei. Ha buliba, esti kiruccanásra megyünk, szinte elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk össze a szeszes italok valamilyen fajtájával. Az alkohol egyre népszerűbb a fiatalok között, mivel oldja a feszültséget, a gátlásokat, valamint fel tudja erősíteni örömünket, ha jó társaságban fogyasztjuk, feledteti a bánatot, és tompítja az érzékeket.
Az apukám alkoholista. Mit tegyek?
Kedves Szakértő! Az apukám alkoholista, és azt tanácsolták, hogy ezért tartózkodjak az alkoholtól. Idén kezdtem az egyetemet, és úgy tűnik, hogy a legtöbb barátom gyakran jár olyan partikra, ahol alkohol is sűrűn fogy. Néha iszok velük, de utána mindig bűntudatom van, és aggódom, mert eszembe jut apám problémája. Nehéz itt az alkoholt kerülni, de az apukám mintáját sem szeretném követni. Bármilyen tanács segítene. Előre is köszönöm.

Hogyan éld túl a másnapot?
Egy nagyszerű, vad buli utáni reggelen ébredsz. Fejedben még az elmúlt éjszaka homályos emlékképei kavarognak, amihez kínzó fejfájás, szédülés, szörnyű szomjúság, fény- és hangérzékenység, kavargó gyomor, rosszullét társul. Igen, ez a másnaposság!
A mértéktelen ivászat tinikorban
Persze, tudom, majdnem mindenki iszik egy buli alkalmával. De nem árt tudni, hogy pontosan hol a határ!
Vigyázat! Többet iszunk a TV hatására
Egy holland és kanadai tudósok által végzett, a televíziónak az ivási szokásokra gyakorolt hatásait vizsgáló kutatás szerint azok, akik a képernyőn gyakran látnak alkoholt reklámozó vagy alkoholfogyasztásról szóló képsorokat, másfélszer több alkoholt fogyasztanak, mint azok, akik csak ritkán látnak ilyen jellegű reklámokat.