
#Betegségek #széklet
27 db cikk a témában

Aranyér: előzd meg a kialakulását!
Az aranyér kialakulásában az örökletes tényezők mellett fontos szerepet játszanak életviteli tényezők is. A panaszok elsősorban felnőttkorban jelentkeznek, de a megelőzést már gyermekkorban el lehet kezdeni.
Mitől alakulhat ki székrekedés? Hogyan tehetsz ellene?
A mozgásszegény életmód, az egyoldalú, rostszegény táplálkozás, a kevés folyadékfogyasztás illetve bizonyos alapbetegségek megléte mind-mind hozzájárulhatnak a székrekedés kialakulásához.
Az irritábilis bél-szindróma
A legtöbben tapasztaltuk már, hogy egy-egy vizsgát, állásinterjút vagy valamilyen fontos eseményt megelőzően felborul a táplálkozásunk és az emésztésünk.
A vakbélgyulladás tünetei és kezelése
A vakbélgyulladás (appendicitis) leggyakrabban tízéves kor körül és fiatal felnőttkorban jelentkezik, az őszi és a tavaszi időszakban halmozottabban fordul elő. Nem egyszer felső légúti fertőzés előzi meg.

Kamaszkori emésztési gondok: okok és megoldások
A tizenévesek jelentős része küzd olyan emésztési problémákkal, mint a székrekedés, a hasmenés, a puffadás és a hasi fájdalom. Mi okozhatja a tüneteket? Mi lehet a megoldás? Cikkünkből kiderül.
Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés: tanácsok a nyári fertőzések megelőzéséhez
A gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?
A laktózérzékenység bármilyen életkorban jelentkezhet
A laktózérzékeny beteg szervezete nem tudja megemészteni a tejcukrot, mivel a lebontásához szükséges enzim hiányzik, vagy működése lecsökkent. A probléma jelentkezhet születéstől fogva bármikor, ám az életkor előrehaladtával egyre gyakoribb.
Emésztési zavar: mit tehetsz ellene?
Gyakran fel vagy puffadva? Kellemetlen teltségérzetet tapasztalsz? Evés után sokat kell böfögnöd? Az ilyen panaszok arra utalnak, hogy emésztési zavarral küzdesz.

Megváltozott széklet: milyen betegség okozhatja?
Székrekedés, hasmenés, puffadás, teltségérzet, szokatlan széklet. A panaszok hátterében súlyos, orvosi kezelést igénylő betegség, de ártalmatlan ok is állhat, mint például a hibás étkezési szokások.
Mi a teendő anális fájdalom esetén?
Az anális fájdalom nem az a dolog, amiről sokat beszélnénk, noha igen jelentős lehet. A végbél és a végbélnyílás területén rengeteg idegvégződés van, így bármilyen probléma okozhat enyhe kellemetlenségtől akár kínzó fájdalomig terjedő panaszt.
A hasmenés a nyaralást is tönkreteheti
Nem árt, ha már most teszünk azért, hogy a közelgő nyaralásról lehetőleg csak szép emlékeink maradjanak. A nyaralás alatt, vagy hazaérkezés után kezdődő hasmenés felnőtteknél többnyire inkább csak kellemetlen, de gyermekeknél, időseknél akár kórházi kezelést igénylő kiszáradást is okozhat. A megelőzésben a probiotikumok szedése is segíthet.
Megdöbbentő: a gyilkos kolbász
Tény, hogy a kolbászmérgezés - vagy a hivatalos nevén: botulizmus - nem újkeletű dolog. Évente 2-3 alkalommal is előfordulhat hogy emberéletet követel a figyelmetlenség. Na de mégis, mi ez a veszély, és hogy kerülheted el? Tudj meg többet a botulizmusról!
Az antibiotikumok hatása szervezetedre
A baktérium okozta fertőzések kezelésére hatékonyan alkalmazhatók az antibiotikumok, ám a gyógyszerek nemcsak a panaszokért felelős kórokozókat irtják ki, hanem a szervezet úgynevezett hasznos baktériumai is áldozatul esnek. Ez azonban megakadályozható. November 18. az európai antibiotikum nap.
Antibiotikumos kezelés: amit tizenévesként tudnod kell róla
Az antibiotikumos kezelés ugyan sok esetben hatásos, ám van egy kellemetlen mellékhatása: felboríthatja a bélflórát, amely az immunrendszert és az emésztőszerveket is próbára teszi. Lássuk, mit kell erről tudnod!
Július 28. - A hepatitis világnapja: minden a fertőző májgyulladásról
A hepatitis vírusok akut vagy krónikus májgyulladást okoznak. Hogyan terjednek és melyek a legjellemzőbb tüneteik? Hogyan kerülhető el a fertőzés?