A barátom jobban szeret, mint én őt
Kedves Kérdező!
Minden kapcsolat egyik legkihívóbb pontja, mikor meghallgatjuk belső érzelmeinket, hangunkat. Azonban néha úgy találhatjuk, hogy ezt a hangot túlharsogja a barátaink, a családunk, és a partnerünk hangja. Különösen a nyári szünetben, Valentin-napkor vagy egyéb más különleges alkalmakkor tudják szeretteink kellő szarkazmussal túlharsogni belső hangunk: „Ó, milyen tragédia, van egy szerető barátod!”
Ha nincs meg ugyanaz az érzésünk a másik fél iránt, zavaró, fájdalmas és egy picit fenyegető is lehet számunkra. Valakivel együtt maradni, akit nem ugyanúgy szeretsz, nos, ez a helyzet szinte halálra van ítélve, és olyan, mintha egy süllyesztőbe kerülnél, mélyebbre és mélyebbre, ugyanis ez nem lesz jobb. Azonban megbántani valakit, aki hozzánőtt a szívedhez, megint nem jó dolog. Neked pedig még ott van a másik kételyed is. Megbízhatsz-e annyira a (volt) partneredben, hogy ne teregesse ki a szennyest?
- hirdetések -
Mielőtt azonban döntéseket hoznál, a legjobb lenne, ha kicsit mélyebben is megvizsgálnád feltevéseidet, kételyeidet a kapcsolattal kapcsolatban. Ez gyors és rövid is lehet, de ugyanakkor komplikált is, ha valamelyik a következő kérdések közül igaz rád. De egyébként, ha nem akarsz kérdezz feleleket játszani magadban, ha beszélsz egy baráttal, vagy egy felnőttel, akiben bízol ugyanolyan hatásos lehet.
Válaszold meg az alábbiakat
- Mikor ébredtél rá először, hogy nem érzel olyan mély érzelmeket partnered iránt, mint ő irántad?
- Beszéltél erről a partnerednek? Ha igen, mi volt a reakciója?
- Még ha nem is beszéltél róla, szerinted lehet olyan érzése, hogy már kevésbé érdeklődsz iránta?
- Milyen tapasztalatok vezettek oda, hogy úgy gondolod, szakításotok után ki fog tálalni?
- Hogy éreznél - mit tennél, ha kibeszélne a hátad mögött?
- Az ő kitalálásától való félelem elég nagy ahhoz, hogy folytasd ezt a kapcsolatot?
Miután átgondoltad az érzéseidet, egyedül vagy egy barátoddal, itt az ideje, hogy eldöntsd, hogyan tovább. Egyes kérdésekre muszáj megoldást találnod. Fontos, hogy eldöntsd, mi a legjobb most neked, vele lenni vagy sem, és dönts bárhogy, a lényeg, hogy mindez a legkevesebb fájdalommal járjon mindkettőtök számára.
Pár támpont, amelyet nem árt megvitatni
- Mit élveztél a kapcsolatban?
- Készen állsz a túllépésre?
- A tény, hogy mindkettőtöknek már másra van szüksége!
- Légy nyitott új dolgok iránt, úgy, hogy ne sértsd meg a másikat (például ne említsd neki, hogy valaki más miatt hagyod el, csak akkor, ha nagyon ellenálló a szakítás terén!)
- Elmondhatod, hogy félsz attól, hogy esetlegesen kitereget. És talán megegyezhettek, hogy te sem fogsz elmondani semmit, és akkor talán ő sem.
- Mik a terveid a jövőre nézve? Szeretnétek barátok maradni? Vagy legjobb, ha nem is látjátok már egymást?
Még ha nagyon jól is ismered a partnered, akkor sem tudod megjósolni, hogy hogyan fog viselkedni. Semmi nem garantálja, hogy nem fog mindent elmondani a többieknek. Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy tiszteletet tanúsítasz iránta, nem nézed le, és reménykedsz a legjobbakban.
Aztán, ha megint úgy érzed majd, hogy a partnered jobban szeret, mint te őt, és úgy érzed, hogy nem találod a kiutat, csak gondolj vissza, hogy ekkor hogyan oldottad meg a helyzetet! Ha azonban ezek a problémák egyre gyakoriabbak lesznek a kapcsolatodban, nem árt őket mélyebben megvizsgálni. Ugyanis lehet, hogy van, akinek több idő kell, hogy megfelelően érezzen a másik iránt, lehet, hogy másak az igények, lehet, hogy családi problémák, vagy egyéb gondok okozzák a gyakori érzelemváltozást.
Ha ezeket felismered, vagy felismeritek és megbeszélitek a barátoddal, mindenképp "jövedelmező" lehet a jövő kapcsolataira nézve!