/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / A fogamzásgátlótól kialak...
  

A fogamzásgátlótól kialakulhat a meddőség?

ora 2015-07-26 18:53:58
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!
18 éves lány vagyok és szeptemberben lesz egy éve hogy Rezia fogamzásgátlót szedek. Az utóbbi időben azonban elkezdtem aggódni mert sokan riogatnak a meddőség kialakulásának lehetőségével. De komoly kapcsolatom van es rendszeres szexuális életet élek, így a tabletta szedése mellett érzem magam a legnagyobb biztonságban. Volt aki ajánlotta hogy pár hónapig szedjem, pár hónapig szüneteltessem. Ön mit ajánlana? Térjek viissza a gumi óvszerhez vagy szedhetem tovább? Válaszát nagyon szépen köszönöm! Köszönettel: Netti

Szakértőnk válasza a A fogamzásgátlótól kialakulhat a meddőség? kérdésre

Kedves Netti!

Nincsenek bizonyítékok arra, hogy a fogamzásgátló meddőséget okozna. Az tény, hogy jelenleg kb 10 párból 1 meddő, de ennek összetettebb és sokszor pontosan nem is ismert okai vannak. Sokan vannak, akik akár évekig szednek tablettát, majd utána abbahagyják és könnyen várandósak lesznek, másoknál vérzészavar, un. post pill amenorrhoea jelnentkezik, vagy nehezebben esnek teherbe. Csak az ezirányú félelmeid miatt nem kell abahagynod a tabletta szedését, főleg ha így érzed magad biztonságban. Ha azonban óvszer használatával is biztonságosan tudtok védekezni, és ez mindkét fél számára elfogadható megoldás, akkor érdemes elgondolkodnod rajta, hiszen ez mégis természetesebb, a női test működését egyáltalán nem befolyásoló fogamzásgátló módszer, és gyakorlatilag semmilyen rövid és hosszútávú mellékhatása nincs.



Dr. Földi Ildikó - szakértő Dr. Földi Ildikó - szakértő
Hirdetések