Főoldal / Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Esemény utáni tabletta...
  

Esemény utáni tabletta...

ora 2012-01-05 21:07:10
Kedves Doktornő!
Az én kérdésem az lenne, hogy 1 hete együtt voltunk a párommal, védekeztünk is óvszerrel, de amikor elélvezett (azt mondta, akkor kivette...), lecsúszott az óvszer, ahogy kivette, és én éreztem, hogy lefolyt rajtam...az óvszerben is volt ugyan anyag, de a lepedőn is rendesen látszott...Nagyon megijedtem, és ezért esemény utáni tablettát vett nekem (Postinor 2 - hozzáteszem Romániában élek, úgy tudom Magyarországon ezt már nem árulják). Be is vettem az aktus után 3 órával az elsőt, és 12 órára a másodikat.
Úgy a 2. napon valami vérfoltok jelentek meg a tisztasági betéten, gondolom annak a hatása, de utána nem volt semmi.
Biztosan hatott a gyógyszer? Mert engem még annyira idegesít a dolog. A menstruációm jövő héten kell megjöjjön rendszerint.
Válaszát köszönöm
20 éves lány

Szakértőnk válasza a Esemény utáni tabletta... kérdésre

Kedves Levélíró!

Nyugalom! Az esemény utáni tabletta mellett előfordulhat vérezgetés, alhasi fájdalom, emlőfeszülés stb. Ez nem utal arra, hogy ne lenne megfelelően hatékony. Az egyébként esetlegesen bekövetkező terhességek nagyon nagy részét ez a tabletta megelőzi. Ne idegesítsd magad feleslegesen.

Szép napot!



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések