/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Változások
  

Változások

ora 2015-03-01 22:15:22
Kedves szakértő!
A problémám a következő: Már több mint fél éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését, ami kisebb kellemetlen mellékhatásokkal járt, köztük azzal, hogy a ciklusom kitolódott 30-33 napra. Ezzel még nem volt gond, betudtam annak, hogy a gyógyszer abbahagyása okozza. Azonban már lassan 2 hete annak hogy késik, és kezd egy picit aggasztani. A párommal óvszerrel védekezünk, nem történt "baleset", de a biztonság kedvéért csináltattam egy tesztet, ami újra csak megerősítette azt, hogy nem vagyok állapotos. Utánaolvastam az interneten, hogy mi okozhatja a menstruáció késését, de egyre tanácstalanabb vagyok. - Nem vagyok változó korban, remélhetőleg beteg sem vagyok - odafigyelek a higiéniára is -, nem szedek gyógyszereket - csak pezsgőtablettát és halolaj-kapszulát - ÉS! Stresszes sem vagyok. Sőt! Lediplomáztam, találtam munkát, és úgy érzem hogy évek óta nem voltam ilyen nyugodt, mint az elmúlt 2 hétben. Mégis mit tehetnék? Várjak még?
Köszönöm a válaszát előre is!
Üdvözlettel:
Lara

Szakértőnk válasza a Változások kérdésre

Kedves Laura!

Időnként előfordulhat, hogy 1-1 menses kimarad, ha a következő vérzési időben sem jelentkezik vérzés, forduljon nőgyógyászhoz. Valószínűleg úgynevezett post-pill (fogamzásgátló szedés utáni) amenorrhoea (vérzéskimaradás) állhat a háttérben, a hormonrendszere nehezen "tér magához" a külső, gyógyszeres kontroll után.



Dr. Földi Ildikó - szakértő Dr. Földi Ildikó - szakértő
Hirdetések