/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Hajhullás probléma
  

Hajhullás probléma

ora 2014-08-02 12:26:53
Kedves Doktornő!
Lassan egy hónapja annak, hogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését (Belara) és most kezdett el hullani a hajam. Most eléggé kétségbe vagyok esve, bár olvastam, hogy ez ilyenkor "normális". A gyógyszert 3,5 évig szedtem.
Kérem nyugtasson meg, hogy ez csak átmeneti állapot és rövidesen elmúlik. Nem szeretném ha kihullana minden hajam. Esetleg szedjek rá valamilyen vitamint?
Köszönöm szépen!
Egy aggódó 22 éves lány

Szakértőnk válasza a Hajhullás probléma kérdésre

Kedves Levélíró!

Jól mondod, a tapasztalt átmeneti hajhullás normális lehet a tabletta szedésének abbahagyása után. Amennyiben elhúzódik (néhány hét után is tart) ls jelentős mennyiségű, akkor érdemes átesni néhány vizsgálaton a biztonság kedvéért. Ebben a háziorvosod tud segíteni, ő be tud utalni a szükséges kivizsgálásra. Vitamon szedése egyelőre nem indokolt, most nyáron mód van a változatos, kiegyensúlyozott táplálkozásra. Erre viszont figyelj oda

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések