/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Hormonzavar vagy beágyazó...
  

Hormonzavar vagy beágyazódás?

ora 2013-08-25 22:57:47
Kedves Doktornő!
Tavasszal hagytam abba a fogamzásgátló szedését, azóta összevissza jön meg (hol a 15. napon, hol a 33.on, és sok vér jön). Múlt héten viszont a 19. napon kezdtem el vérezni, hol rendes piros vér jött darabokkal együtt, hol csak barnázás, majd a negyedik napon el is múlt.
Olvastam az interneten, hogy ez lehet beágyazódásnak is a jele. De mi mindig védekezünk óvszerrel, egyszer sem szivárgott, így mennyi az esélye annak, hogy mégis terhességre utal? (azóta állandóan éhes vagyok, és puffadok)
Antibiotikumot és Uro-Vaxom-ot is szedek felfázásra egy hónapja, lehet ehhez köze?
Vagy progeszteronhiány miatt volt?
Válaszát előre is köszönöm!

Szakértőnk válasza a Hormonzavar vagy beágyazódás? kérdésre

Kedves Levélíró!

Valószínűleg arról van szó, hogy a tabletta abbahagyása után kicsit összezavarodott a hormonrendszered. Így valószínűleg nem szabályosan zajlik a ciklus, valószínűleg nincsen rendben a peteérés sem.

Érdemes menstruációs naptárat vezetni (esetleg abban vezetni az ébredési hőmérsékletet is). Első körben próbálkozz meg gyógyteákkal (pl. cickafark, palástfű stb., olvass utána!). Ha nem érsz el eredményt, akkor menj el egy orvosi vizsgálatra is.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések