/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Most mit tegyek ?
  

Most mit tegyek ?

ora 2013-08-14 10:36:42
Kedves Doktor Úr!Nő!
Múlt hét pénteken megcsípett három helyen a darázs, bedagadtam és kaptam két gyógyszert injekcióba az egyik a Sulo Medrol a másik a Suprasstin volt. Múlthét szerda óta szedek fogamzásgátlót, a ciklusom első napján kezdtem el a szedést, az lenne a kérdésem, hogy ebbe a hónapba még védekezzek gumi óvszerrel is vagy befolyásolta a gyógyszer a hatását a fogamzásgátlómnak?
Második kérdésem, hogy megjött a menstruációm elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, 6napig tart a ciklusom, de még mindig van egy kis barnás folyásom már két napja. Ez normális vagy forduljak vele orvoshoz ?
Köszönöm a válaszát. Üdv. Tímea

Szakértőnk válasza a Most mit tegyek ? kérdésre

Kedves Tímea!

Hét nap tablettaszedés után nem szükséges óvszerrel védekezni, a tabletta hatását az említett (allergia ellen alkalmazott) gyógyszerek nem befolyásolják. A fogamzásgátló szedésének első 1-2 hónapjában előfordulhat vérezgetés, barnás folyás. Ez nem kóros, nem is befolyásolja a fogamzásgátló hatékonyságot.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések