/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Lehetséges?
  

Lehetséges?

ora 2013-05-13 12:54:13
Kedves kamasz panasz! A barátommal 2 éve vagyunk együtt és most elösször szedtem fogamzásgátlót . Az ötödik nap után a barátom elment bennem aztán egy hétre rá megjött a menstruációm. a barátnöm mondta,hogy attól nyugodtan folytathatom a fogamzásgátló szedését . és amikor elmúlt a menstruációm a barátom megint elment bennem és reggelre visszajött a menstuacióm es egész tegnapelöttig tartott,pedig már ma a hetedik napja,hogy nem szedem a pirulát és most kellene megjöjjön a menstruacióm,de félek h terhes maradtam.
Köszönöm a válszát !

Szakértőnk válasza a Lehetséges? kérdésre

 Kedves Levélíró!

Valószínűleg nem a vérzésed jött meg a tabletta szedése mellett, hanem a tabletta hormontartalma által kiváltott pecsételő vérzésről van szó. Ez a jelenség az első pár hónapban normális lehet. Ha a megvonásos vérzés rendben megjött (a szedési szünetben), akkor aggodalomra nincs ok. A vérezgetés is el fog maradni.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések