/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Fogamzásgátló kérdés
  

Fogamzásgátló kérdés

ora 2013-03-21 14:47:03
Kedves Doktornő!
Ebben a hónapban kezdtem el fogamzásgátlót szedni, az előírásnak megfelelően a menstruációm első napján szedtem be, majd a következő 20 napon keresztül minden nap ugyanakkor, az előírások szerint szedtem a maradék aktív tablettákat. A 21 nap után ugye 7 nap szünet következik, és elvileg ilyenkor kéne megjönni a vérzésemnek - ám én már ennek a szünetnek a 3. napján vagyok és még mindig semmi. Hallottam, hogy az első pár hónap alatt amíg hozzászokik a szervezetem a hormonokhoz lehetnek változások, és hogy a vérzésem úgy általában enyhébb lesz, de ez szerintem nem a vérzés teljes elmaradásával egyenlő. Mit tanácsol? Van okom aggódni? Nagyon remélem, hogy nem vagy terhes, hiszen úgy tudtam, hogy ez a legbiztosabb módszer ha az előírások szerint cselekszem. Kérem segítsen! Előre is köszönöm!

Szakértőnk válasza a Fogamzásgátló kérdés kérdésre

Kedves Levélíró!

A megvonásos vérzés nem a szedési szünet első, hanem nagyjából 2-3. napján kezdődik. A következő levél szedését akkor is el kell kezdeni a hét tablettamentes nap letelte után, ha a vérzés még tart.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések