/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / fogamzásgátlás
  

fogamzásgátlás

ora 2012-12-15 18:00:03
Üzenetem...Tisztelt Nőgyógyász!
Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy a 3. levél stodette fogamzásgátlónál tartok (11.tablettát vettem be a mai napon!). A 7napos szünetben ( 2.levél utáni) antibiotikumot szedtem Zinnatot. Az utolsó zinnat antibiotikum tablettát a 8. nap reggelén vettem be amikor délután már a fogamzásgátlót is elkezdtem szedni. Rendszeresen időben beveszem a tablettát (néha csúszok félórát vagy egy órát de az nagyon ritka). A 3.levél 5. tablettája napján lefeküdtem a barátommal kiegészítő fogamzásgátló nélkül de nem élvezett el bennem. Aznap volt közös fürdés kádban,tustfürdővel. A páromnak másnap estére begyulladt,viszkedett,hámlott a pénisze. Nekem csak rá 2 napra jelentkeztek a tünetek viszketés,égés,túrós szerű folyás,szagos folyás. Kezeltük mind2en canesten krémmel enyhültek a tünetek de a canesten combi unóban talált hüvely tablettát a krémes kezelés után 3 nappal tudtam felrakni,de akkor már enyhültek a tünetek sokat,de ezen a napon 4és fél óra késéssel vettem be a tablettát (10.tabletta). 11.tabletta napján enyhe alhasi fájdalmat érzek néha néha és enyhe piros nagyon minimás vérzésem volt. Mi ennek az oka? Párommal mennyi ideig használjunk kiegészitő védekezést? Terhes lehetek?
Köszönöm segitségét!

Szakértőnk válasza a fogamzásgátlás kérdésre

Kedves Levélíró!

A Zinnat antibiotikum, a szedése alatt és még azt követően egy hétig javasolt kiegészítő védekezés alkalmazása. Sajnos károsíthatja a bélben érő "védő" hatásó baktáriumokat, így hajlamosíthat gombás fertőzésre. A Canesten kombi használata valószínűleg megszünteti a kellemetlenségeket. A párod is használjon Canesten krémet. A vérzés oka talán a hüvelyi fertőzés lehet. Amennyiben a tünetek nem múlnak el teljesen, fordulj nőgyógyászhoz.

Üdvözlettel:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések