/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Mitől lehet?
  

Mitől lehet?

ora 2012-10-09 20:34:21
Üdvözlöm Doktornő!
Már írtam egy levelet egy másik címről de arra nem tudok sajnos belépni, ezért készítettem újat.
21 éves vagyok, már 1,5 éve szedem a symicia fogamzásátlót. A 21. szemet szerdán szoktam bevenni, és szombatra szokott megjönni. Holnap(szerdán) kellene bevennem az utolsó szemet, de ma (kedden) gyenge vérzés, vagy inkább barnás vérzés jelentkezett. Eddig semmi probléma nem volt, egy szemet sem hagytam ki. Mitől lehet a vérzés? most akkor szombaton rendesen meg kéne jönnie? van okom aggodalomra? előre is köszönöm!

Szakértőnk válasza a Mitől lehet? kérdésre

Kedves Levélíró!

A tapasztalt vérezgetésnek többféle oka is lehet: származhat pl. a hüvely vagy a méhszáj sérüléséből, de osszefüggésben lehet a tabletta hatásának átmeneti csökkenésével (kimaradt tabletta vagy hányás, hasmenés, bizonyos gyógyszerek-pl. antibiotikum-szedése stb.).Amennyiben egyszeri alkalomról van szó, nem szükséges orvosi vizsálat. Ha ismétlődik, fordulj nőgyógyászhoz. Aggodalomra nincs ok (ha a megvonásos vérzés a szokásos formában megjött).

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések