/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Mitől lehet?
  

Mitől lehet?

ora 2012-10-09 20:25:44
Üdvözlöm Doktornő!
21 éves vagyok és 1,5 éve szedem a symicia fogamzásgátlót. Szerdán szoktam bevenni a 21. szemet és szombaton szokott megjönni. Eddig semmi probléma nem volt. Holnap(szerdán) kellene bevennem az utolso szemet, és ma(kedden)gyenge vérzés vagy inkább barnás vérzés jelentkezett. Nem hagytam ki egy szemet sem. Ez mitől lehet? van okom aggodalomra? Előre is köszönöm!

Szakértőnk válasza a Mitől lehet? kérdésre

Kedves Levélíró!

A tapasztalt vérezgetésnek többféle oka is lehet: származhat pl. a hüvely vagy a méhszáj sérüléséből, de osszefüggésben lehet a tabletta hatásának átmeneti csökkenésével (kimaradt tabletta vagy hányás, hasmenés, bizonyos gyógyszerek-pl. antibiotikum-szedése stb.).Amennyiben egyszeri alkalomról van szó, nem szükséges orvosi vizsálat. Ha ismétlődik, fordulj nőgyógyászhoz. Aggodalomra nincs ok (ha a megvonásos vérzés a szokásos formában megjött).

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések