/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / Diane 35, vérzészavar, kö...
  

Diane 35, vérzészavar, következő havi menstruáció

ora 2012-09-03 17:48:44
Kedves doktornő!
19 éves lány vagyok. 3hónapig szedtem a Diane 35-öt. Azelőtt soha nem szedtem fogamzásgátló gyógyszert. Most álltam le vele. Azt szeretném kérdezni, hogy fennállhat-e nálam vérzészavar esélye mivel ez a gyógyszer igen magas hormontartalmú? Eddig míg a gyógyszert szedtem mindig 27-28 napos volt a ciklusom. Viszont a gyógyszer szedés kezdete előtt volt, hogy 34 napos volt. Azt szeretném még tudni, hogy most mire számítsak, mikorra várjam a következő vérzésemet? Augusztus 31-én jött meg a menstruációm. Nem tudom, hogy 28 napos ciklusom lesz vagy úgy lesz mint a gyógyszerszedés kezdete előtt, hogy 30 vagy akár több napos ciklusom lesz. Most 1 hónapra leállok a gyógyszerrel és utána kezdem újra. Kérem segítsen! Válaszát előre is köszönöm!
Mónika

Szakértőnk válasza a Diane 35, vérzészavar, következő havi menstruáció kérdésre

Kedves Mónika!

Nem tartozik a tárgyhoz, de miért kell egy hónapra felfüggeszteni a gyógyszerszedést? Sajnso nem mondható meg előre, hogy vajon hány napra jön meg a menstruáció, de azért esélyes, hogy nem 28 napra, mint tablettával (inkább többre számíts).

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések