/ Szakertő válaszol / Csak lányoknak / tabletta után megjött, te...
  

tabletta után megjött, terhes?

ora 2012-07-30 13:13:54
Kedves doktornő!
Jelenleg a fogamzásgátló 2. levelét szedem, egyelőre óvszert is használunk, és az első 7 napos szünet alatt meg is jött a vérzésem, 4-5 napig tartott, és színre, mennyiségre is normális volt. A 2. levél óta azonban folyamatosan érzem a tüneteket: mellek növekedése, feszülése, néha viszketése, hasfájás, kicsit sötétebb színű folyás, fejfájás.
1. Terhesség esetén is megjön normálisan?
2. Mennyi esélyem van így a terhességre?
3. A tünetek betudhatók a gyógyszer mellékhatásainak?
4. Észrevennénk/ Látnánk, ha kiszakadna az óvszer?
Köszönöm

Szakértőnk válasza a tabletta után megjött, terhes? kérdésre

Kedves Levélíró!

1. Jellemzően nem.

2. Minimális, gyakorlatilag nulla.

3. Igen, és ezek várhatóan csökkenni fognak hosszabb szedés esetén.

4. Igen, de egy havi gyógyszerszedést követően már teljes a fogamzásgátló hatás, igazából nincsen szükség kiegészítő védekezésre.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések