/ Szakertő válaszol / Csak fiúknak / Eseményutáni tablettától ...
  

Eseményutáni tablettától lehet e?

ora 2016-10-16 18:28:55
Szép napot.
Barátnőmmel jul 18.án együtt voltam a barátnőmmel és megszakitásos módszert választottuk ami után biztonság kedvéért escapelle lett az eredménye. 1 hét után meg is jött neki feltételezem a gyógyszer miatt + amúgy is akkor kellett volna megjönnie. Utána pedig augusztusban is a vártnál jött a szokásos menstruáció. Viszont aug 26.án együttlét során kiszakadt az óvszer (a dobozban lévő óvszerek sajnos hibásak ovltak mint kiderült), aminek következtében sajnos megint escapelle lett az eredménye, így 1 hét után a gyógyszer miatt 4napig megint megjött neki. majd onnan számitva a ciklust 28napra rá megjött neki (szept30) . viszont a szokásos 4-5 nap helyett 3 napig tartott. Illetve a menstruáció után 1 v másfél hét után érzékeny a melle illetve peteérési időszak alatt egyik nap erős fejfájása volt, pár nappal késöbb pedig délután hányingere és hasfájása.
Lehet e terhes vagy ez a rövid időn belül dupla hormonbombától lehet? A barátnőm pár napja töltötte a 16.ot.
köszönöm szépen előre is a válaszát, további kellemes napot.Üzenetem...

Szakértőnk válasza a Eseményutáni tablettától lehet e? kérdésre

Kedves Kérdező! Remélhetőleg az eseményutáni tablettától vannak tünetei és vérzészavara. Az esemény utáni tabletta nem alkalmas védekezésre, mert rengetek kárt tehet egy fiatal fejlődésben lévő nő szervezetében, a hormonháztartásában. Menjen el feltétlenül nőgyógyászhoz, és lehetőleg többé ne legyen szükség erre a tablettára. Óvszer vagy és kiegészítő védekezés, vagy orvosi javaslatra fogamzásgátló tabletta. A megszakításos védekezéssel évente 100 nőből 30 teherbe esik egyébként. Ez sok.

Dr. Ujj Zsófia - belgyógyász, hematológus Dr. Ujj Zsófia - belgyógyász, hematológus
Hirdetések