/ Szakertő válaszol / Csak fiúknak / Antidepresszáns
  

Antidepresszáns

ora 2013-05-06 18:18:14
Tisztelt Doktornő!
18 éves fiú vagyok, és hónapok, de lassan inkább évek óta folyton rosszkedvű vagyok, és gyerekkorom óta erősen szorongok. Végső elkeseredésemben pszichiáterhez fordultam, aki megállapított nálam közepes erősségű depressziót, és szorongást. Cipralex 10 mg-os tablettát írt, reggelente napi 1 adagolással. A gyógyszert elkezdtem szedni, és úgy érzem, valóban segít, de mellette elég erősen émelygek is. Bár ez a tünet a leggyakoribban között szerepel, és még csak a gyógyszer szedésének elején vagyok, ennek ellenére más miatt is aggódom: ahogy olvastam a neten, a szexuális vágyak csökkenését is okozhatja a gyógyszer. Sajnos nekem ezt 3-4 nap alatt elérte. A napi rendeszerességű önkielégítést egyáltalán nem kívánok, pedig eddig ez volt a megszokott. Ha neki is kezdek, egyáltalán nem élvezem annyira, olyan is volt, hogy egyszerűen abbahagytam, és inkább aludtam helyette. Ha mégis eljutok a magömlésig, messze nem okoz akkora élményt, mint eddig. Mit kéne tennem? Lehet, hogy le kéne állítani (fokozatosan, figyelembe véve az SSRI-k működési elvét) a gyógyszert, és valahogy természetes módon megpróbálni, vagy csináljam végig, és várjam ki azt az időt, amit a pszichiáter javasolt (3-4 hónap), és utána vissza fog állni minden (nagyon rossz így szex, illetve önkielégítés nélkül - hiányzik az életemből már ilyen kis idő után is)? Illetve van bármilyen egyéb tanácsa?
Köszönöm szépen!

Szakértőnk válasza a Antidepresszáns kérdésre

 Kedves Levélíró!

Azt javaslom, hogy hagyj időt magadnak, próbálkozz meg a gyógyszer szedésével. Ha a szexuális működést érintő mellákhatások nem szűnnek, akkor kérj egy időpontot a felíró orvoshoz, és számolj be a panaszról. Ebben az esetben valószínűleg a gyógyszer lecserélése jelenthet megoldást.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések