/ Szakertő válaszol / Betegségek és fertőzések / Antibiotikumtól hajhullás...
  

Antibiotikumtól hajhullás?

ora 2018-04-02 20:51:12
Kedves Szakértő!
03.20.án voltam a bőrgyógyásznál a pattanásaim miatt (idén töltöm a 21. életévévemet). Írt fel krémet, és antibiotikumot. Név szerint Tetracyclin Wolf, amikor elkezdem szedni egy hétig napi 3at kellett beszedni, majd napi egyet, míg el nem fogy. 2 dobozzal írt fel. Mai napig szedem is, viszont kérdésem az lenne, hogy lehetséges, hogy ettől a gyógyszertől hullik a hajam? Vagy a tavasz miatt? Időnként, tavasszal vagy ősszel, mikor hogy, egy évben egyszer nagyon elkezd hullani a hajam.

Szakértőnk válasza a Antibiotikumtól hajhullás? kérdésre

Kedves Levélíró! A tetracyclinnek elvileg ritkán lehet bőr jellegű mellékhatása, de a hajhullás nem jellemző. Nem vagyok boztos benne, hogy attól lenne. Ha nagyon nagy mértéket ölt, vagy más tünet is jelentkezik, akkor viszont abbahagynám.

Dr. Ujj Zsófia - belgyógyász, hematológus Dr. Ujj Zsófia - belgyógyász, hematológus
Hirdetések