antibiotikum

ora 2013-08-15 10:39:34
a kerdesem a kovetkezo,az antibiotikmnak lehetnek kulonos hatasai?beteg voltam,marmint valami jarvany.lazz,rossz kozerzet,fejfajas,izom fajdalmak stb.elmentem a hazi orvoshoz es antibiotikumoskezelest irt ki.a szombattol szedem a bogyokat.de a keddtol elkezdett fajni a torkom.nem vagyok en orvos de ez szerintem nem jo jel,hogy antibitokumos kezeles alatt torokfajjas jelentkezzen.a tegnap mar annyir fajt h nyelni sem birtam.anyukam megneztem a torkom es azt mondja tele van a torkom apro kis potyokkel.mintha penesz pottyok lennenek.es lett 1 csuny szaj sebem.az antibiotikumra gyanakszunk(zinnat).de a hazi orvos ma szabin van.mit tehetek?h enyhithetem ezeket a tuneteket?mert lasan mar enni sem birok.elore is koszonom

Szakértőnk válasza a antibiotikum kérdésre

Kedves Levélíró!

A tünetek hátterében valószínűleg nem az alkalmazott gyógyszer áll, hanem maga az (alap)betegség, ami miatt orvoshoz fordultál. Az esetek egy részében nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy a kórokozó vírus-e vagy baktérium (az antibiotikum ugye csak ez utóbbira hat). Elképzelhető, hogy a betegséged inkább vírusos eredetű. Amennyiben a beteg állapota nem javul megfelelően, akkor javasolt visszamenni a kezelőorvoshoz (minden háziorvosnak van helyettese a szabadsága alatt). A tünetek enyhítésére valamilyen vény nélküli, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású cukorkát javasolnék (patikában többféle is kapható). Ha szükséges, bevehetsz fájdalomcsillapítót is.

Üdv:



Dr. Szimuly Bernadett Dr. Szimuly Bernadett
Hirdetések